Wrakingskamer beslist over 'vooringenomenheid' tegen Viruswaanzin
DEN HAAG (ANP) - Is de rechter in het kort geding dat actiegroep Viruswaanzin heeft aangespannen vooringenomen geweest? Over die vraag buigt de wrakingskamer van de rechtbank in Den Haag zich maandag. De uitspraak volgt pas later.
Viruswaanzin eiste in het kort geding tegen de staat dat de overheid stopt met de coronamaatregelen, waaronder de regel dat mensen 1,5 meter afstand van elkaar moeten houden. Bij het officiële dodental door het coronavirus plaatste Viruswaanzin vraagtekens. Er zouden slechts tachtig mensen onbetwist uitsluitend aan het coronavirus zijn overleden, in plaats van de ruim 6100 overledenen die de overheid heeft geteld.
De actiegroep wraakte de rechter omdat die het officiële dodental al als feit zou hebben aanvaard en dus vooringenomen zou zijn. Drie andere rechters moeten nu oordelen of dat bezwaar terecht was.
Viruswaanzin wilde de afgelopen weken verschillende keren demonstreren op onder meer het Malieveld in Den Haag en de Dam in Amsterdam, maar burgemeesters verboden dat. De groepering spande vergeefs verschillende kort gedingen aan. Op het Malieveld verschenen ondanks het verbod twee weken geleden toch betogers op het Malieveld. Tijdens ongeregeldheden werden ongeveer vierhonderd mensen gearresteerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
15 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
16 uur geleden