Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrak van vliegtuigpionier Amelia Earhart mogelijk gevonden

Wrak van vliegtuigpionier Amelia Earhart mogelijk gevonden

CHARLESTON (ANP) - De Amerikaanse ontdekker Tony Romero vermoedt dat het wrak van het vliegtuig van de beroemde vliegenier Amelia Earhart, dat negen decennia geleden verdween, op de bodem van de Stille Oceaan ligt. Volgens Romeo, een voormalige inlichtingenofficier van de Amerikaanse luchtmacht, ligt het wrak op ruim 5 kilometer diepte op de oceaanbodem, ongeveer halverwege Hawaï en Australië.

Earhart werd in 1932 de eerste vrouw en tweede persoon die ooit solo en non-stop over de Atlantische Oceaan vloog, vijf jaar nadat Charles Lindbergh deze prestatie had volbracht. Samen met navigator Fred Noonan probeerde ze de wereld rond te vliegen toen haar vliegtuig boven de Stille Oceaan vermist werd. Als het haar was gelukt, zou ze de eerste vrouwelijke piloot zijn geworden die dit deed.

Het particuliere exploratiebedrijf van Romeo, Deep Sea Vision, traceerde het vliegtuigwrak met behulp van sonargegevens van een diepzeedrone. Ietwat onscherpe sonarbeelden van de drone laten een vliegtuigachtige vorm zien op de vlakke, zanderige oceaanbodem, zei hij.

De 16-koppige bemanning van Deep Sea Vision doorzocht eind vorig jaar meer dan 13.400 vierkante kilometer, gedurende honderd dagen. Romeo zei dat de beelden een vliegtuig lieten zien dat even groot was als Earharts Lockheed Model 10-E Electra. Het beeld, zo zei hij, leek een onderscheidend kenmerk van het vliegtuig te laten zien: de dubbele verticale stabilisatoren aan de staart.

Romeo is van plan later dit jaar of anders volgend jaar een missie te lanceren om het lang verloren gewaande vliegtuig te vinden, wat een grootschalige Amerikaanse zoektocht in 1937 niet lukte. "De eerste stap is om de dronebeelden te bevestigen", zei hij. "De volgende stap zou zijn, als dat mogelijk is, om het wrak naar de oppervlakte te halen en te herstellen."

Het belang van een dergelijke missie spreekt wat Romeo betreft voor zich. "Ze is Amerika's beroemdste vermiste persoon, toch? Zolang ze vermist is, zal er altijd iemand zijn die naar haar zoekt", zei Romeo. "Als we kunnen helpen dit verhaal af te ronden en Amelia thuis te brengen, zouden we super enthousiast zijn."

​

Meer uit Buitenland

Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

21 minuten geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

51 minuten geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

2 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

3 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

3 uur geleden
Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

3 uur geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

5 uur geleden