Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wrak van vliegtuigpionier Amelia Earhart mogelijk gevonden

Wrak van vliegtuigpionier Amelia Earhart mogelijk gevonden

CHARLESTON (ANP) - De Amerikaanse ontdekker Tony Romero vermoedt dat het wrak van het vliegtuig van de beroemde vliegenier Amelia Earhart, dat negen decennia geleden verdween, op de bodem van de Stille Oceaan ligt. Volgens Romeo, een voormalige inlichtingenofficier van de Amerikaanse luchtmacht, ligt het wrak op ruim 5 kilometer diepte op de oceaanbodem, ongeveer halverwege Hawaï en Australië.

Earhart werd in 1932 de eerste vrouw en tweede persoon die ooit solo en non-stop over de Atlantische Oceaan vloog, vijf jaar nadat Charles Lindbergh deze prestatie had volbracht. Samen met navigator Fred Noonan probeerde ze de wereld rond te vliegen toen haar vliegtuig boven de Stille Oceaan vermist werd. Als het haar was gelukt, zou ze de eerste vrouwelijke piloot zijn geworden die dit deed.

Het particuliere exploratiebedrijf van Romeo, Deep Sea Vision, traceerde het vliegtuigwrak met behulp van sonargegevens van een diepzeedrone. Ietwat onscherpe sonarbeelden van de drone laten een vliegtuigachtige vorm zien op de vlakke, zanderige oceaanbodem, zei hij.

De 16-koppige bemanning van Deep Sea Vision doorzocht eind vorig jaar meer dan 13.400 vierkante kilometer, gedurende honderd dagen. Romeo zei dat de beelden een vliegtuig lieten zien dat even groot was als Earharts Lockheed Model 10-E Electra. Het beeld, zo zei hij, leek een onderscheidend kenmerk van het vliegtuig te laten zien: de dubbele verticale stabilisatoren aan de staart.

Romeo is van plan later dit jaar of anders volgend jaar een missie te lanceren om het lang verloren gewaande vliegtuig te vinden, wat een grootschalige Amerikaanse zoektocht in 1937 niet lukte. "De eerste stap is om de dronebeelden te bevestigen", zei hij. "De volgende stap zou zijn, als dat mogelijk is, om het wrak naar de oppervlakte te halen en te herstellen."

Het belang van een dergelijke missie spreekt wat Romeo betreft voor zich. "Ze is Amerika's beroemdste vermiste persoon, toch? Zolang ze vermist is, zal er altijd iemand zijn die naar haar zoekt", zei Romeo. "Als we kunnen helpen dit verhaal af te ronden en Amelia thuis te brengen, zouden we super enthousiast zijn."

Meer uit Buitenland

Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

2 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

4 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

5 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

5 uur geleden
Analyse: Patriot-raket VS was betrokken bij explosie in Bahrein

MANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.

7 uur geleden
Nieuwe aanvallen op Israël, schade en slachtoffers gemeld

JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.

8 uur geleden