WP: Aanklager Georgia begint zaak tegen Trump voor grand jury
ATLANTA (ANP) - Openbaar aanklager Fani Willis, die twee jaar lang heeft onderzocht of oud-president Donald Trump en diens kompanen de wet hebben overtreden door te proberen de verkiezingsuitslag van 2020 in de Amerikaanse staat Georgia te kantelen in Republikeins voordeel, begint volgende week met haar zaak voor een grand jury. Dat heeft de Washington Post zaterdag gemeld.
De Republikeinse politicus Geoff Duncan, voormalig voorzitter van de Senaat van Georgia en plaatsvervanger van de gouverneur, is opgeroepen als een van de mogelijke getuigen. Hij zei op tv-zender CNN dinsdag onder ede een verklaring te zullen afgeven achter gesloten deuren.
"Ik ga zeker antwoord geven op alle vragen die me worden gesteld. Voor mij is dit een verhaal waarnaar moet worden geluisterd door Republikeinen én door Amerikanen. Laat de waarheid en niets dan de waarheid maar horen over Donald Trump's acties en over de geselecteerde figuren om hem heen", aldus Duncan.
George Chidi, een onafhankelijk journalist die eveneens is gedagvaard, liet via het twitterplatform X weten dat ook hij dinsdag geacht wordt te verschijnen voor de grand jury. De verwachting van deskundigen is dat deze zaak zal resulteren in verscheidene telastleggingen tegen de verdachten.
De woordvoerder van Willis heeft nog niet gereageerd op het WP-verzoek om commentaar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
3 uur geleden