Wouters: dit cadeautje van de natuur niet voorbij laten gaan
AMSTERDAM (ANP) - Premier Mark Rutte gaf deze week geen toestemming voor schaatswedstrijden op natuurijs gedurende de lockdown, maar Patrick Wouters van sportorganisatiebureau House of Sports hoopt dat 'Den Haag' die mening bijstelt. Zijn oproep om met alle mogelijke betrokkenen om de tafel te gaan en een verantwoorde 'bubbel' voor marathonschaatsers te creëren, kon in elk geval op social media op groot enthousiasme rekenen. "We mogen dit unieke cadeau van de natuur niet zomaar aan ons voorbij laten gaan", zegt Wouters.
"Mooier dan dit wordt het niet", schreef Wouters zondag op Twitter toen hij de weerkaarten zag, waarin een vrij lange periode van matige tot strenge vorst wordt aangekondigd. "Let's make things happen", was zijn volgende zin. Directeur Richard Plugge van Jumbo-Visma was een van de eersten die reageerde op Twitter. "100 procent eens! PCR-testen, sneltesten, bubbel creëren, geen publiek. De world cups in Thialf en het wielrennen laten zien hoe het kan."
"Tot nog toe is het een 'no go', maar dat zou ik toch heel spijtig vinden", licht Wouters zijn oproep toe. "Natuurijs in Nederland, daar zitten we al jaren op te wachten, het is ons hoogste cultuurerfgoed. Ik ben niet van het KNMI en dein natuurlijk ook mee op opportunisme, maar de weerkaarten lijken wel een heel erg unieke situatie te voorspellen. En wel zodanig, dat het mij verstandig lijkt om met elkaar om de tafel te gaan en te kijken wat er mogelijk is."
Schaatsbubbel
House of Sports is ook betrokken bij de schaatsbubbel die in ijsstadion Thialf is gemaakt voor de langebaanschaatsers en waar internationale wedstrijden worden verreden. "Zo'n bubbel creëren is nog het minst moeilijk. We hebben de kennis en ervaring opgedaan om wedstrijden verantwoord te laten plaatsvinden en laten zien dat we de risico's met het coronavirus goed kunnen managen. We kunnen met gemak een hoeveelheid marathonschaatsers ergens onderbrengen en ze steeds testen, alleen de vraag is dan waar je dat doet. Er zitten veel aspecten en facetten aan, maar het is de moeite waard als alle betrokkenen met kennis van zaken zich er eens over buigen. Hoe mooi zou het zijn als we bijvoorbeeld een NK op natuurijs kunnen houden? Als het niet gebeurt, wil ik achteraf niet zeggen; oei, misschien hadden we hier wat langer bij stil moeten staan."
Wouters wil ook zeker zijn bijdrage leveren. "Maar ik kijk ook naar de schaatsbond KNSB en sportkoepel NOC*NSF als de officiële organisaties die ook de contacten hebben in Den Haag. De marathonschaatsers zijn niet als topsporters aangemerkt en hebben om die reden geen uitzonderingspositie. De mensen die de primaire verantwoordelijkheden dragen, moeten daar nog eens goed naar kijken, want als we kunnen basketballen, volleyballen en voetballen, kunnen we ook schaatsen op natuurijs. We mogen dit unieke cadeau van de natuur niet zomaar aan ons voorbij laten gaan. Ik spreek ook uit het hart van een schaatsliefhebber, maar laten we vooral denken in wat er kán. Met allerlei aanpassingen is er veel mogelijk en ik denk dat we er Nederland blij mee maken. Het kan geen kwaad het gemoed een beetje op te poetsen."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
10 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
11 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden