Wouter Bos wordt nieuwe topman zorgverzekeraar Menzis
WAGENINGEN (ANP) - Wouter Bos wordt per 1 mei de nieuwe topman van zorgverzekeraar Menzis. De oud-minister geeft nu nog leiding aan het overheidsfonds Invest-NL dat zich richt op het financieren van projecten op het gebied van onder meer hernieuwbare energie en verduurzaming.
Bos neemt het stokje bij Menzis over van Ruben Wenselaar, die sinds 2015 Menzis heeft geleid. "Ik kijk uit naar mijn overstap naar Menzis. Voordat ik Invest-NL ging leiden, was ik ruim acht jaar werkzaam in de gezondheidszorg. Dit is een prachtkans om terug te keren naar een wereld die mij toen heel dierbaar is geworden", zegt Bos in een verklaring. Volgens Peter van Lieshout, voorzitter van de raad van commissarissen van Menzis, neemt Bos veel ervaring en expertise mee.
Jan Nooitgedagt, voorzitter van de raad van commissarissen van Invest-NL, dankt Bos "voor zijn grote bijdrage aan de opzet en succesvolle start van Invest-NL". Over zijn opvolging zullen in een later stadium mededelingen worden gedaan.
Eerder was Bos bestuursvoorzitter van het VUmc en partner bij en voorzitter van KMPG gezondheidszorg. Daarvoor zat Bos namens de PvdA in de Tweede Kamer. Hij was van 2007 tot 2010 minister van Financiën.
Meer uit Financieel
SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie, thermische kolen en nikkel.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
4 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
4 uur geleden