Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woudagemaal na een dag opnieuw ingeschakeld in Friesland

Woudagemaal na een dag opnieuw ingeschakeld in Friesland

LEEUWARDEN (ANP) - Het Woudagemaal in Lemmer is donderdag weer ingeschakeld, nadat Wetterskip Fryslân het historische stoomgemaal woensdagmiddag na vijf dagen juist had stilgelegd. Volgens een woordvoerder van het schap is de waterstand in de Friese meren, sloten en kanalen nog zo hoog dat extra bemaling nodig is om wateroverlast te voorkomen. Het gemaal blijft in elk geval vrijdag en misschien ook zaterdag in bedrijf.

Het Ir. D.F. Woudagemaal werd afgelopen zaterdag ingeschakeld nadat er in Friesland heel veel regen was gevallen. Poldergemalen moesten veel water van het land naar de vaarten en sloten afvoeren en die raakten daardoor overvol, zodat extra afvoer nodig was. Woensdag, toen het Woudagemaal werd stilgelegd, verwachtte het schap al dat de waterstand nog iets zou stijgen door nieuwe neerslag en beperkte mogelijkheden om water te spuien, maar dat is harder gegaan dan gedacht. "We krijgen het water zonder het Woudagemaal gewoon niet weg", aldus de woordvoerder.

Het waterschap kan vooral op het Lauwersmeer weinig water kwijt, omdat de waterstand daar ook hoog blijft. Ook het Hooglandgemaal, gemaal Ropta en gemaal De Heining blijven volop in werking.

Het Woudagemaal uit 1920 is het oudste nog werkende stoomgemaal ter wereld. Samen met het Hooglandgemaal in Stavoren voert het gemaal 14 miljoen kubieke meter water per dag af. Het Woudagemaal is UNESCO Werelderfgoed.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis luidt noodklok om 'onbegrijpelijke' situatie Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.

29 minuten geleden
Fonds: verzuim bij gemeenten hoogst in ruim 20 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.

1 uur geleden
Ggz: 7750 huurhuizen per jaar voor mensen met psychische klachten

AMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.

1 uur geleden
Urgenda-oprichter Marjan Minnesma herdacht in rouwadvertenties

DEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.

3 uur geleden
Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

5 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

5 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

7 uur geleden