Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woudagemaal na een dag opnieuw ingeschakeld in Friesland

Woudagemaal na een dag opnieuw ingeschakeld in Friesland

LEEUWARDEN (ANP) - Het Woudagemaal in Lemmer is donderdag weer ingeschakeld, nadat Wetterskip Fryslân het historische stoomgemaal woensdagmiddag na vijf dagen juist had stilgelegd. Volgens een woordvoerder van het schap is de waterstand in de Friese meren, sloten en kanalen nog zo hoog dat extra bemaling nodig is om wateroverlast te voorkomen. Het gemaal blijft in elk geval vrijdag en misschien ook zaterdag in bedrijf.

Het Ir. D.F. Woudagemaal werd afgelopen zaterdag ingeschakeld nadat er in Friesland heel veel regen was gevallen. Poldergemalen moesten veel water van het land naar de vaarten en sloten afvoeren en die raakten daardoor overvol, zodat extra afvoer nodig was. Woensdag, toen het Woudagemaal werd stilgelegd, verwachtte het schap al dat de waterstand nog iets zou stijgen door nieuwe neerslag en beperkte mogelijkheden om water te spuien, maar dat is harder gegaan dan gedacht. "We krijgen het water zonder het Woudagemaal gewoon niet weg", aldus de woordvoerder.

Het waterschap kan vooral op het Lauwersmeer weinig water kwijt, omdat de waterstand daar ook hoog blijft. Ook het Hooglandgemaal, gemaal Ropta en gemaal De Heining blijven volop in werking.

Het Woudagemaal uit 1920 is het oudste nog werkende stoomgemaal ter wereld. Samen met het Hooglandgemaal in Stavoren voert het gemaal 14 miljoen kubieke meter water per dag af. Het Woudagemaal is UNESCO Werelderfgoed.

Meer uit Binnenland

Eichelsheim: militairen verdienen erkenning, geen ontkenning

DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

1 uur geleden
Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

5 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

7 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

10 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

11 uur geleden
Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

11 uur geleden