Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woudagemaal na een dag opnieuw ingeschakeld in Friesland

Woudagemaal na een dag opnieuw ingeschakeld in Friesland

LEEUWARDEN (ANP) - Het Woudagemaal in Lemmer is donderdag weer ingeschakeld, nadat Wetterskip Fryslân het historische stoomgemaal woensdagmiddag na vijf dagen juist had stilgelegd. Volgens een woordvoerder van het schap is de waterstand in de Friese meren, sloten en kanalen nog zo hoog dat extra bemaling nodig is om wateroverlast te voorkomen. Het gemaal blijft in elk geval vrijdag en misschien ook zaterdag in bedrijf.

Het Ir. D.F. Woudagemaal werd afgelopen zaterdag ingeschakeld nadat er in Friesland heel veel regen was gevallen. Poldergemalen moesten veel water van het land naar de vaarten en sloten afvoeren en die raakten daardoor overvol, zodat extra afvoer nodig was. Woensdag, toen het Woudagemaal werd stilgelegd, verwachtte het schap al dat de waterstand nog iets zou stijgen door nieuwe neerslag en beperkte mogelijkheden om water te spuien, maar dat is harder gegaan dan gedacht. "We krijgen het water zonder het Woudagemaal gewoon niet weg", aldus de woordvoerder.

Het waterschap kan vooral op het Lauwersmeer weinig water kwijt, omdat de waterstand daar ook hoog blijft. Ook het Hooglandgemaal, gemaal Ropta en gemaal De Heining blijven volop in werking.

Het Woudagemaal uit 1920 is het oudste nog werkende stoomgemaal ter wereld. Samen met het Hooglandgemaal in Stavoren voert het gemaal 14 miljoen kubieke meter water per dag af. Het Woudagemaal is UNESCO Werelderfgoed.

Meer uit Binnenland

Van Weel: 'Hulp Oekraïne kwam te traag'

DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.

4 uur geleden
Nederland zonder gearresteerde Schoop naar World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.

5 uur geleden
Hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in koud Oekraïne

ALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.

12 uur geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

12 uur geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

13 uur geleden
Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

13 uur geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

13 uur geleden