Wouda bij zwembond KNZB bondscoach lange afstanden
NIEUWEGEIN (ANP) - Marcel Wouda gaat bij de Nederlandse zwembond KNZB aan de slag als bondscoach van de lange afstanden. De 52-jarige oud-topzwemmer komt samen te werken met de Australiër Peter Bishop, die in november de naar België vertrokken Mark Faber als hoofdcoach opvolgde.
Wouda was de voorbije jaren bij de KNZB bezig met het project Wisselslag 2032, dat als doel heeft om de wisselslag meer te promoten en ook een of meerdere wisselslagzwemmers aan de start te krijgen bij de Olympische Spelen van Brisbane. Die functie combineerde hij tot en met de Olympische Spelen van Parijs van afgelopen zomer met het bondscoachschap van de Nederlandse triatleten.
"We zijn ontzettend blij dat Marcel Wouda weer fulltime bij ons aan boord is. Met zijn kennis en ervaring is hij een enorme versterking voor de coachingstaf van onze elitezwemmers, zowel in het zwembad als open water", reageert Sjors Lommerts, technisch directeur van de KNZB, in een persbericht op de aanstelling van Wouda.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden