Wouda bij zwembond KNZB bondscoach lange afstanden
NIEUWEGEIN (ANP) - Marcel Wouda gaat bij de Nederlandse zwembond KNZB aan de slag als bondscoach van de lange afstanden. De 52-jarige oud-topzwemmer komt samen te werken met de Australiër Peter Bishop, die in november de naar België vertrokken Mark Faber als hoofdcoach opvolgde.
Wouda was de voorbije jaren bij de KNZB bezig met het project Wisselslag 2032, dat als doel heeft om de wisselslag meer te promoten en ook een of meerdere wisselslagzwemmers aan de start te krijgen bij de Olympische Spelen van Brisbane. Die functie combineerde hij tot en met de Olympische Spelen van Parijs van afgelopen zomer met het bondscoachschap van de Nederlandse triatleten.
"We zijn ontzettend blij dat Marcel Wouda weer fulltime bij ons aan boord is. Met zijn kennis en ervaring is hij een enorme versterking voor de coachingstaf van onze elitezwemmers, zowel in het zwembad als open water", reageert Sjors Lommerts, technisch directeur van de KNZB, in een persbericht op de aanstelling van Wouda.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
9 uur geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
10 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
1 dag geleden