Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wouda bij zwembond KNZB bondscoach lange afstanden

Wouda bij zwembond KNZB bondscoach lange afstanden

NIEUWEGEIN (ANP) - Marcel Wouda gaat bij de Nederlandse zwembond KNZB aan de slag als bondscoach van de lange afstanden. De 52-jarige oud-topzwemmer komt samen te werken met de Australiër Peter Bishop, die in november de naar België vertrokken Mark Faber als hoofdcoach opvolgde.

Wouda was de voorbije jaren bij de KNZB bezig met het project Wisselslag 2032, dat als doel heeft om de wisselslag meer te promoten en ook een of meerdere wisselslagzwemmers aan de start te krijgen bij de Olympische Spelen van Brisbane. Die functie combineerde hij tot en met de Olympische Spelen van Parijs van afgelopen zomer met het bondscoachschap van de Nederlandse triatleten.

"We zijn ontzettend blij dat Marcel Wouda weer fulltime bij ons aan boord is. Met zijn kennis en ervaring is hij een enorme versterking voor de coachingstaf van onze elitezwemmers, zowel in het zwembad als open water", reageert Sjors Lommerts, technisch directeur van de KNZB, in een persbericht op de aanstelling van Wouda.

Meer uit Sport

Super Bowl trok recordaantal van 128 miljoen kijkers in VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gemakkelijke overwinning van de Philadelphia Eagles op de Kansas City Chiefs in de Super Bowl van zondag leverde een recordaantal kijkers van bijna 128 miljoen op, volgens herziene cijfers van ratingbureau Nielsen. Daarmee werd de door Fox uitgezonden finale van het American footballseizoen het meest bekeken evenement in de Amerikaanse tv-geschiedenis.

2 uur geleden
Sabalenka verliest in Qatar eerste partij sinds Australian Open

DOHA (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is er niet in geslaagd om haar eerste wedstrijd sinds de verloren finale van de Australian Open te winnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus ging in de tweede ronde van het WTA-toernooi van Qatar met 6-3 3-6 6-7 (5) onderuit tegen de Russische Ekaterina Alexandrova, de mondiale nummer 26.

10 uur geleden
Schaatser Roest niet naar NK afstanden door rugklachten

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft zich afgemeld voor het NK afstanden dit weekend in Heerenveen. Daarmee is zijn seizoen voorbij. De 29-jarige allrounder kampt met rugklachten, meldt zijn ploeg Reggeborgh.

11 uur geleden
Van Rouwendaal slaat WK zwemmen over, stopt nog niet definitief

GEMERT (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioene Sharon van Rouwendaal stelt een besluit over haar toekomst als openwaterzwemster nog even uit. Ze slaat de WK van komende zomer in Singapore in ieder geval over, heeft ze laten weten via sociale media. Van Rouwendaal (31) nam, na haar tweede olympische titel afgelopen zomer in Parijs, de tijd om het rustiger aan te doen en na te denken over het vervolg van haar carrière.

14 uur geleden
Vollering debuteert vol vertrouwen bij wielerploeg FDJ-Suez

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Demi Vollering begint donderdag in de Ronde van Valencia vol vertrouwen aan een nieuw hoofdstuk in haar wielerloopbaan. Bij het Franse FDJ-Suez vindt de 28-jarige Zuid-Hollandse de sfeer, die ze bij haar vorige ploeg SD Worx-Protime niet meer ervoer. "Het was vaak knarsetanden, ik kon mezelf niet zijn", vertelde ze aan persbureau AFP tijdens de teampresentatie in Boulogne-Billancourt.

15 uur geleden
Tennisbond profiteert van groeiende populariteit padel

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal leden van de Nederlandse tennisbond (Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB)) heeft met 844.000 geregistreerde spelers bij het tennis en het padel vorig jaar een groei van 11 procent doorgemaakt. Dat heeft de KNLTB bekendgemaakt via een persbericht. Het doel van de bond is om volgend jaar 1 miljoen actieve spelers te hebben in Nederland.

16 uur geleden
Lavreysen met teamsprint zonder garanties op EK baanwielrennen

HEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Met een experimentele ploeg rond olympisch kampioen Harrie Lavreysen neemt Nederland woensdag op de EK baanwielrennen in Heusden-Zolder deel aan de teamsprint. "Een leuke uitdaging", noemt Lavreysen het optreden zonder zijn vaste teamgenoten Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland. Bondscoach Hugo Haak beslist pas na de laatste training wie de Brabander vergezellen.

18 uur geleden