Wouda bij zwembond KNZB bondscoach lange afstanden
NIEUWEGEIN (ANP) - Marcel Wouda gaat bij de Nederlandse zwembond KNZB aan de slag als bondscoach van de lange afstanden. De 52-jarige oud-topzwemmer komt samen te werken met de Australiër Peter Bishop, die in november de naar België vertrokken Mark Faber als hoofdcoach opvolgde.
Wouda was de voorbije jaren bij de KNZB bezig met het project Wisselslag 2032, dat als doel heeft om de wisselslag meer te promoten en ook een of meerdere wisselslagzwemmers aan de start te krijgen bij de Olympische Spelen van Brisbane. Die functie combineerde hij tot en met de Olympische Spelen van Parijs van afgelopen zomer met het bondscoachschap van de Nederlandse triatleten.
"We zijn ontzettend blij dat Marcel Wouda weer fulltime bij ons aan boord is. Met zijn kennis en ervaring is hij een enorme versterking voor de coachingstaf van onze elitezwemmers, zowel in het zwembad als open water", reageert Sjors Lommerts, technisch directeur van de KNZB, in een persbericht op de aanstelling van Wouda.
Meer uit Sport
XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft een hersenschudding, een gebroken sleutelbeen en een gebroken nekwervel overgehouden aan zijn valpartij in de achtste etappe van de Vuelta. Dat heeft zijn ploeg UAE Team Emirates zaterdagavond bekendgemaakt via X. De Sloveense wereldkampioen viel zaterdag in een vlakke etappe in de rode leiderstrui en moest de koers verlaten.
12 uur geledenXERACO (ANP) - Enric Mas, de nieuwe Spaanse leider in de Vuelta, heeft zaterdag bij de podiumceremonie geweigerd de rode leiderstrui aan te trekken. Hij nam de leiding over van Tadej Pogačar, die tijdens de achtste etappe hard ten val kwam en de koers moest verlaten. Voorafgaand aan de rit stond Mas 3.50 minuten achter de Sloveense wereldkampioen en leek de Vuelta al beslist.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren van de Nederlandse hockeyvrouwen vindt dat zijn speelsters "veel te weinig" hebben gecreëerd tijdens de WK-finale tegen Argentinië. Zijn ploeg verloor uiteindelijk na shoot-outs.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Hockeyster Yibbi Jansen (26) baalt van de verloren WK-finale in eigen land. Argentinië bleek in het Wagener Stadion na shoot-outs te sterk en hield Oranje daarmee af van een vierde wereldtitel op rij.
14 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Xan de Waard (30) heeft haar hockeycarrière niet kunnen afsluiten met een vierde wereldtitel. De middenvelder verloor met de hockeysters van Oranje de WK-finale van Argentinië na shoot-outs. "Ik denk dat we op bluf hebben verloren", concludeerde De Waard achteraf.
14 uur geledenXERACO (ANP) - Bryan Coquard heeft zaterdag de achtste etappe van de Vuelta gewonnen. De Franse renner van Cofidis was de beste in de massasprint in Xeraco, een kustplaats ten zuiden van Valencia. De Deen Mads Pedersen werd tweede, voor Jordi Meeus uit België.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn er niet in geslaagd om de vierde wereldtitel op rij te veroveren. In de WK-finale in het Wagener Stadion verloor de ploeg van bondscoach Raoul Ehren na shoot-outs van Argentinië. Na de reguliere speeltijd stond het nog 1-1.
15 uur geleden