World Economic Forum uitgesteld tot de zomer
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum vindt volgend jaar niet in januari, maar aan het begin van de zomer plaats. De organisatie van de jaarlijkse bijeenkomst van topbestuurders van grote bedrijven en politici in Davos heeft dat bekendgemaakt. Ze denken dat het nog niet mogelijk is om het evenement begin volgend jaar veilig te organiseren.
De bijeenkomst voor de machtigen der aarde wordt al sinds 1971 jaarlijks in Davos gehouden. Het Zwitserse skioord wordt iedere winter een week overgenomen door de mondiale politieke en bedrijfselite.
De beslissing tot uitstel van het World Economic Forum is volgens de organisatie niet licht genomen. "De noodzaak voor wereldleiders om samen te komen en een gezamenlijke weg naar herstel en de 'Grote Reset' voor het post-coronatijdperk vorm te geven is zeer urgent."
Ook al is er geen fysieke bijeenkomst in januari, het World Economic Forum wil in die periode wel online bijeenkomsten houden. De definitieve data voor het evenement in de zomer worden bekendgemaakt zodra er meer duidelijkheid is over wanneer leiders van over de hele wereld veilig naar Davos kunnen komen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het effect op de economie van een Nationale Investeringsinstelling (NII) is waarschijnlijk beperkt. Dat stellen deskundigen van het Centraal Planbureau (CPB), slechts enkele dagen nadat het kabinet plannen naar buiten bracht voor de oprichting van zo'n instelling.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
12 uur geleden