World Economic Forum uitgesteld tot de zomer
DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum vindt volgend jaar niet in januari, maar aan het begin van de zomer plaats. De organisatie van de jaarlijkse bijeenkomst van topbestuurders van grote bedrijven en politici in Davos heeft dat bekendgemaakt. Ze denken dat het nog niet mogelijk is om het evenement begin volgend jaar veilig te organiseren.
De bijeenkomst voor de machtigen der aarde wordt al sinds 1971 jaarlijks in Davos gehouden. Het Zwitserse skioord wordt iedere winter een week overgenomen door de mondiale politieke en bedrijfselite.
De beslissing tot uitstel van het World Economic Forum is volgens de organisatie niet licht genomen. "De noodzaak voor wereldleiders om samen te komen en een gezamenlijke weg naar herstel en de 'Grote Reset' voor het post-coronatijdperk vorm te geven is zeer urgent."
Ook al is er geen fysieke bijeenkomst in januari, het World Economic Forum wil in die periode wel online bijeenkomsten houden. De definitieve data voor het evenement in de zomer worden bekendgemaakt zodra er meer duidelijkheid is over wanneer leiders van over de hele wereld veilig naar Davos kunnen komen.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
13 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
14 uur geleden