World Economic Forum heeft nieuwe datum voor top in Davos
DAVOS (ANP/RTR/AFP) - De organisatoren van het World Economic Forum (WEF) hebben een nieuwe datum vastgesteld voor de internationale top. Die wordt nu van 22 tot 26 mei gehouden in het Zwitserse skidorp Davos, als dat tegen die tijd veilig kan.
De afgelopen twee jaar zijn de bijeenkomsten via internet gehouden vanwege de coronapandemie. Het WEF stond aanvankelijk wel gepland voor deze maand, maar eind december werd bekend dat de top opnieuw zou worden uitgesteld vanwege corona.
Doorgaans komen regeringsleiders en andere politici, maar ook topbestuurders uit het bedrijfsleven aan het begin van het jaar in Davos bijeen om te bespreken wat de wereld nodig heeft. Bij de komende top wordt onder meer gesproken over het herstel van de coronacrisis en de aanpak van klimaatverandering.
Het evenement vond al decennia vrijwel ieder jaar plaats in Davos. Het Zwitserse skioord werd iedere winter een week overgenomen door de mondiale politieke en bedrijfselite. Alleen in 2002, in de nasleep van de terroristische aanslagen in New York, verhuisde de bijeenkomst uit solidariteit voor een keer naar die Amerikaanse miljoenenstad.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
4 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
4 uur geleden