World Economic Forum begint in Davos
DAVOS (ANP/AFP) - Het World Economic Forum (WEF) begint zondag in het Zwitserse Davos. Die top voor regeringsleiders, politici en topbestuurders uit het bedrijfsleven vindt normaal in januari plaats, maar werd vanwege corona uitgesteld. De bijeenkomst staat dit jaar hoofdzakelijk in het teken van Oekraïne en de economische gevolgen van de oorlog.
De top vindt plaats van zondag 22 mei tot en met donderdag 26 mei. Staatssecretaris Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat doet van zondag tot en met woensdag mei mee aan de top. Op dinsdag en woensdag krijgt Heijnen gezelschap van haar collega-bewindslieden. Dan zijn ook premier Rutte, minister Kaag van Financiën, minister Ollongren van Defensie, minister Van Gennip van Sociale Zaken en minister Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking in Davos.
De afgelopen twee jaar werden de Davos-bijeenkomsten digitaal gehouden vanwege de coronapandemie. Op de vorige top die nog fysiek gehouden kon worden spraken zowel de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg als de Russische president Vladimir Poetin. In de tussentijd heeft een pandemie voor wereldwijde verstoringen gezorgd, hebben landen te kampen gehad met extreme weersomstandigheden als gevolg van klimaatverandering, is de inflatie hoog en viel Rusland Oekraïne binnen. De Russen mogen dit jaar niet komen, de Oekraïense president Zelenski wel, via een videoverbinding.
De top in Davos heeft dit jaar het thema 'Geschiedenis op een Keerpunt'.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet mogelijke risico's bij de inzet van kunstmatige intelligentie door incassobureaus, omdat die steeds vaker algoritmes en AI gebruiken. Volgens de AP gaat het werk sneller, maar zijn er risico's op onjuiste beslissingen, discriminatie en ongelijke behandeling.
12 minuten geledenHELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie is donderdag een strafrechtelijk onderzoek gestart naar mogelijke overtredingen van de milieuwetgeving op de bouwplaats van een gepland datacenter van Google in het noorden van Finland.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het proces voor de opvolging van de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde begint direct. Dat meldt voorzitter van de EU-leiders António Costa vlak na Lagardes aankondiging om voortijdig haar taak neer te leggen op 7 februari.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde legt op 7 februari haar taken neer. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minder huurders van woningcorporaties hadden vorig jaar een huurachterstand. Dat meldt corporatiekoepel Aedes. Het aantal gedwongen uithuiszettingen nam wel iets toe.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn winst bijna verdubbeld. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers in Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen. Ook leverde windenergie een grotere bijdrage aan de winst. Wel viel de omzet lager uit.
1 uur geleden