World Economic Forum begint in Davos
DAVOS (ANP/AFP) - Het World Economic Forum (WEF) begint zondag in het Zwitserse Davos. Die top voor regeringsleiders, politici en topbestuurders uit het bedrijfsleven vindt normaal in januari plaats, maar werd vanwege corona uitgesteld. De bijeenkomst staat dit jaar hoofdzakelijk in het teken van Oekraïne en de economische gevolgen van de oorlog.
De top vindt plaats van zondag 22 mei tot en met donderdag 26 mei. Staatssecretaris Heijnen van Infrastructuur en Waterstaat doet van zondag tot en met woensdag mei mee aan de top. Op dinsdag en woensdag krijgt Heijnen gezelschap van haar collega-bewindslieden. Dan zijn ook premier Rutte, minister Kaag van Financiën, minister Ollongren van Defensie, minister Van Gennip van Sociale Zaken en minister Schreinemacher voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking in Davos.
De afgelopen twee jaar werden de Davos-bijeenkomsten digitaal gehouden vanwege de coronapandemie. Op de vorige top die nog fysiek gehouden kon worden spraken zowel de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg als de Russische president Vladimir Poetin. In de tussentijd heeft een pandemie voor wereldwijde verstoringen gezorgd, hebben landen te kampen gehad met extreme weersomstandigheden als gevolg van klimaatverandering, is de inflatie hoog en viel Rusland Oekraïne binnen. De Russen mogen dit jaar niet komen, de Oekraïense president Zelenski wel, via een videoverbinding.
De top in Davos heeft dit jaar het thema 'Geschiedenis op een Keerpunt'.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van luxemerk Gucci zijn in het derde kwartaal harder gedaald dan kenners alom hadden verwacht, vooral door zwakke cijfers in China. Het herstelplan van het merk van het Franse luxeconcern Kering loopt al jaren moeizaam. Toch hebben niet alle westerse merken het moeilijk in het economisch minder goed presterende China. L'Oréal, dat ook veel producten heeft in lagere prijsklassen, groeit er juist hard.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
3 uur geleden