Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wopke Hoekstra na aannemen EU-natuurherstelwet: 'We hebben haast'

Wopke Hoekstra na aannemen EU-natuurherstelwet: 'We hebben haast'

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is opgelucht dat de natuurherstelwet is aangenomen na een lastig parcours langs de EU-lidstaten.

Eurocommissaris Wopke Hoekstra (klimaat) heeft over de Europese milieu- en klimaatambities gezegd dat "we haast hebben en geen alternatief". Eurocommissaris Virginijus Sinkevičius (milieu) zei na afloop van de vergadering waar de EU-milieuministers 'ja' hebben gezegd tegen de natuurherstelwet dat "het goed is dat de Green Deal nog steeds bestaat". Sinkevičius vergeleek de laatste etappe van de wet met een voetbalwedstrijd. "We hadden blessuretijd nodig. Ik hoop dat de politieke strijd nu over is."

Het zag er lang naar uit dat de natuurherstelwet zou sneuvelen. Nadat Oostenrijk totaal onverwacht toch had ingestemd met de wet, was een meerderheid van de lidstaten voor.

Green Deal

De laatste maanden staat de Europese groene agenda onder druk. Met het oog op boerenprotesten en de opkomst van rechtse tot extreem-rechtse partijen in Europa heeft de Europese Commissie al wat regels versoepeld. De nieuwe commissie zal misschien grotere nadruk leggen op de haalbaarheid van de maatregelen voor burgers en bedrijven.

Hoekstra sprak uitgebreid over hoe hij de toekomst van de Green Deal ziet. Voor hem moet klimaatbeleid samengaan met drie andere taken. Hij noemde allereerst concurrentiekracht, die ervoor moet zorgen dat "onze industrie opbloeit". Verder moet volgens hem de hele Europese bevolking achter de klimaattransitie staan en er geen nadeel van ondervinden. "Ongeveer 80 procent van de Europese burgers is voor meer klimaatinspanningen. Maar veel van hen zijn ook bezorgd dat de klimaatmaatregelen hun leven en hun werk zullen veranderen."

Rest van de wereld

Ten slotte wil Hoekstra dat de rest van de wereld meer doet tegen de klimaatproblemen. "93 procent van de uitstoot is buiten de Europese Unie. Dus als we dit probleem echt willen oplossen, moeten we dat in ons contact met anderen meer uitdragen". Hoekstra herhaalde dat hij veel ziet in een systeem van het belasten van CO2-uitstoot. "Dat is volgens mij verreweg het doelmatigste middel dat we hebben om met dit probleem om te gaan."

Meer uit Buitenland

Dood gewaande Nepalese bergbeklimmer duikt op op Everest

KATHMANDU (ANP/AFP) - Een Nepalese bergbeklimmer van wie aangenomen werd dat hij was overleden op Mount Everest, is na zes dagen toch weer opgedoken. Dawa Sherpa was in zijn eentje vrijwel helemaal teruggekropen naar het basiskamp. Op bevriezingsverschijnselen na lijkt hij het redelijk goed te maken.

30 minuten geleden
Katz: operatie Zuid-Libanon gaat door na afspraken over bestand

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht gaat door met de operaties in het zuiden van Libanon en zal bij nieuwe aanvallen van Hezbollah ook weer optreden in de hoofdstad Beiroet, zegt minister van Defensie Israel Katz. Zijn verklaring komt enige uren nadat bekend werd dat in Washington afspraken waren gemaakt over een staakt-het-vuren. Het leger zegt eveneens dat de gevechten voortduren.

1 uur geleden
Veiligheidsminister Israël boos om bestand: dit is een grote fout

JERUZALEM (ANP/AFP) - De nieuwe deal over een bestand tussen Israël en Libanon leidt tot kritiek binnen de Israëlische regering. De uiterst rechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir noemt de overeenkomst volgens Israëlische media een "grote fout".

2 uur geleden
Cyprus: migratiepact zal niet zonder problemen van start gaan

LUXEMBURG (ANP) - De meeste EU-lidstaten zijn klaar voor de inwerkingtreding van het asiel- en migratiepact, zei de Cypriotische minister Nicholas Ioannides (Migratie) donderdag in Luxemburg. "Maar we verwachten niet dat er geen problemen zullen zijn", zei hij voor het begin van de vergadering met migratieministers in Luxemburg.

2 uur geleden
Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

13 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

14 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

16 uur geleden