Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wopke Hoekstra na aannemen EU-natuurherstelwet: 'We hebben haast'

Wopke Hoekstra na aannemen EU-natuurherstelwet: 'We hebben haast'

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is opgelucht dat de natuurherstelwet is aangenomen na een lastig parcours langs de EU-lidstaten.

Eurocommissaris Wopke Hoekstra (klimaat) heeft over de Europese milieu- en klimaatambities gezegd dat "we haast hebben en geen alternatief". Eurocommissaris Virginijus Sinkevičius (milieu) zei na afloop van de vergadering waar de EU-milieuministers 'ja' hebben gezegd tegen de natuurherstelwet dat "het goed is dat de Green Deal nog steeds bestaat". Sinkevičius vergeleek de laatste etappe van de wet met een voetbalwedstrijd. "We hadden blessuretijd nodig. Ik hoop dat de politieke strijd nu over is."

Het zag er lang naar uit dat de natuurherstelwet zou sneuvelen. Nadat Oostenrijk totaal onverwacht toch had ingestemd met de wet, was een meerderheid van de lidstaten voor.

Green Deal

De laatste maanden staat de Europese groene agenda onder druk. Met het oog op boerenprotesten en de opkomst van rechtse tot extreem-rechtse partijen in Europa heeft de Europese Commissie al wat regels versoepeld. De nieuwe commissie zal misschien grotere nadruk leggen op de haalbaarheid van de maatregelen voor burgers en bedrijven.

Hoekstra sprak uitgebreid over hoe hij de toekomst van de Green Deal ziet. Voor hem moet klimaatbeleid samengaan met drie andere taken. Hij noemde allereerst concurrentiekracht, die ervoor moet zorgen dat "onze industrie opbloeit". Verder moet volgens hem de hele Europese bevolking achter de klimaattransitie staan en er geen nadeel van ondervinden. "Ongeveer 80 procent van de Europese burgers is voor meer klimaatinspanningen. Maar veel van hen zijn ook bezorgd dat de klimaatmaatregelen hun leven en hun werk zullen veranderen."

Rest van de wereld

Ten slotte wil Hoekstra dat de rest van de wereld meer doet tegen de klimaatproblemen. "93 procent van de uitstoot is buiten de Europese Unie. Dus als we dit probleem echt willen oplossen, moeten we dat in ons contact met anderen meer uitdragen". Hoekstra herhaalde dat hij veel ziet in een systeem van het belasten van CO2-uitstoot. "Dat is volgens mij verreweg het doelmatigste middel dat we hebben om met dit probleem om te gaan."

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

11 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

12 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

13 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

15 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

16 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

16 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

18 uur geleden