Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wopke Hoekstra na aannemen EU-natuurherstelwet: 'We hebben haast'

Wopke Hoekstra na aannemen EU-natuurherstelwet: 'We hebben haast'

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Commissie is opgelucht dat de natuurherstelwet is aangenomen na een lastig parcours langs de EU-lidstaten.

Eurocommissaris Wopke Hoekstra (klimaat) heeft over de Europese milieu- en klimaatambities gezegd dat "we haast hebben en geen alternatief". Eurocommissaris Virginijus Sinkevičius (milieu) zei na afloop van de vergadering waar de EU-milieuministers 'ja' hebben gezegd tegen de natuurherstelwet dat "het goed is dat de Green Deal nog steeds bestaat". Sinkevičius vergeleek de laatste etappe van de wet met een voetbalwedstrijd. "We hadden blessuretijd nodig. Ik hoop dat de politieke strijd nu over is."

Het zag er lang naar uit dat de natuurherstelwet zou sneuvelen. Nadat Oostenrijk totaal onverwacht toch had ingestemd met de wet, was een meerderheid van de lidstaten voor.

Green Deal

De laatste maanden staat de Europese groene agenda onder druk. Met het oog op boerenprotesten en de opkomst van rechtse tot extreem-rechtse partijen in Europa heeft de Europese Commissie al wat regels versoepeld. De nieuwe commissie zal misschien grotere nadruk leggen op de haalbaarheid van de maatregelen voor burgers en bedrijven.

Hoekstra sprak uitgebreid over hoe hij de toekomst van de Green Deal ziet. Voor hem moet klimaatbeleid samengaan met drie andere taken. Hij noemde allereerst concurrentiekracht, die ervoor moet zorgen dat "onze industrie opbloeit". Verder moet volgens hem de hele Europese bevolking achter de klimaattransitie staan en er geen nadeel van ondervinden. "Ongeveer 80 procent van de Europese burgers is voor meer klimaatinspanningen. Maar veel van hen zijn ook bezorgd dat de klimaatmaatregelen hun leven en hun werk zullen veranderen."

Rest van de wereld

Ten slotte wil Hoekstra dat de rest van de wereld meer doet tegen de klimaatproblemen. "93 procent van de uitstoot is buiten de Europese Unie. Dus als we dit probleem echt willen oplossen, moeten we dat in ons contact met anderen meer uitdragen". Hoekstra herhaalde dat hij veel ziet in een systeem van het belasten van CO2-uitstoot. "Dat is volgens mij verreweg het doelmatigste middel dat we hebben om met dit probleem om te gaan."

Meer uit Buitenland

Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

3 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

4 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

5 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

8 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

9 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

9 uur geleden