Wopke Hoekstra heeft 7 november hoorzitting Europarlement
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) kan op donderdagochtend 7 november laten zien of hij geschikt is voor een nieuwe termijn als Eurocommissaris. Dan heeft hij een hoorzitting met afgevaardigden uit het Europees Parlement.
Het Europees Parlement heeft donderdag het schema bekendgemaakt wanneer de beoogde nieuwe Eurocommissarissen hun hoorzitting krijgen. Pas als ze hiervoor slagen kunnen zij aan de slag in de nieuwe Europese Commissie.
Hoekstra wordt vanwege zijn toekomstige dubbele rol als zowel de klimaatcommissaris als de commissaris voor schone industrie ondervraagd door parlementaire commissies op het gebied van milieu, industrie en economie. Ook de andere kandidaat-eurocommissarissen zullen soms voor verschillende commissies moeten verschijnen. Dat is een gevolg van overlappende takenpakketten.
Takenpakket
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft ervoor gekozen om elk van de nieuwe eurocommissarissen een divers takenpakket te geven. Dat moet hen aanzetten om met steeds andere commissarissen samen te werken bij de voorbereiding van Europese wetgeving. Deze werkmethode zal volgens haar de collegialiteit en de kwaliteit van het toekomstige commissiewerk bevorderen.
De hoorzittingen beginnen op maandag 4 november en duren tot dinsdag 12 november. Op die laatste dag zijn de hoorzittingen van de eurocommissarissen met de belangrijkste functies, omdat zij ook vicevoorzitter worden van de Europese Commissie. Het gaat hier onder meer om de Spaanse Teresa Ribera die de portefeuille mededinging krijgt. Hoekstra zal aan haar moeten rapporteren. Ook de beoogde nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas, afkomstig uit Estland, heeft als toekomstig vicevoorzitter haar hoorzitting op 12 november.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".
22 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
45 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
1 uur geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geleden