Wopke Hoekstra heeft 7 november hoorzitting Europarlement
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) kan op donderdagochtend 7 november laten zien of hij geschikt is voor een nieuwe termijn als Eurocommissaris. Dan heeft hij een hoorzitting met afgevaardigden uit het Europees Parlement.
Het Europees Parlement heeft donderdag het schema bekendgemaakt wanneer de beoogde nieuwe Eurocommissarissen hun hoorzitting krijgen. Pas als ze hiervoor slagen kunnen zij aan de slag in de nieuwe Europese Commissie.
Hoekstra wordt vanwege zijn toekomstige dubbele rol als zowel de klimaatcommissaris als de commissaris voor schone industrie ondervraagd door parlementaire commissies op het gebied van milieu, industrie en economie. Ook de andere kandidaat-eurocommissarissen zullen soms voor verschillende commissies moeten verschijnen. Dat is een gevolg van overlappende takenpakketten.
Takenpakket
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft ervoor gekozen om elk van de nieuwe eurocommissarissen een divers takenpakket te geven. Dat moet hen aanzetten om met steeds andere commissarissen samen te werken bij de voorbereiding van Europese wetgeving. Deze werkmethode zal volgens haar de collegialiteit en de kwaliteit van het toekomstige commissiewerk bevorderen.
De hoorzittingen beginnen op maandag 4 november en duren tot dinsdag 12 november. Op die laatste dag zijn de hoorzittingen van de eurocommissarissen met de belangrijkste functies, omdat zij ook vicevoorzitter worden van de Europese Commissie. Het gaat hier onder meer om de Spaanse Teresa Ribera die de portefeuille mededinging krijgt. Hoekstra zal aan haar moeten rapporteren. Ook de beoogde nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas, afkomstig uit Estland, heeft als toekomstig vicevoorzitter haar hoorzitting op 12 november.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
58 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
1 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
2 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
9 uur geleden