Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wopke Hoekstra heeft 7 november hoorzitting Europarlement

Wopke Hoekstra heeft 7 november hoorzitting Europarlement

STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) kan op donderdagochtend 7 november laten zien of hij geschikt is voor een nieuwe termijn als Eurocommissaris. Dan heeft hij een hoorzitting met afgevaardigden uit het Europees Parlement.

Het Europees Parlement heeft donderdag het schema bekendgemaakt wanneer de beoogde nieuwe Eurocommissarissen hun hoorzitting krijgen. Pas als ze hiervoor slagen kunnen zij aan de slag in de nieuwe Europese Commissie.

Hoekstra wordt vanwege zijn toekomstige dubbele rol als zowel de klimaatcommissaris als de commissaris voor schone industrie ondervraagd door parlementaire commissies op het gebied van milieu, industrie en economie. Ook de andere kandidaat-eurocommissarissen zullen soms voor verschillende commissies moeten verschijnen. Dat is een gevolg van overlappende takenpakketten.

Takenpakket

Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft ervoor gekozen om elk van de nieuwe eurocommissarissen een divers takenpakket te geven. Dat moet hen aanzetten om met steeds andere commissarissen samen te werken bij de voorbereiding van Europese wetgeving. Deze werkmethode zal volgens haar de collegialiteit en de kwaliteit van het toekomstige commissiewerk bevorderen.

De hoorzittingen beginnen op maandag 4 november en duren tot dinsdag 12 november. Op die laatste dag zijn de hoorzittingen van de eurocommissarissen met de belangrijkste functies, omdat zij ook vicevoorzitter worden van de Europese Commissie. Het gaat hier onder meer om de Spaanse Teresa Ribera die de portefeuille mededinging krijgt. Hoekstra zal aan haar moeten rapporteren. Ook de beoogde nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas, afkomstig uit Estland, heeft als toekomstig vicevoorzitter haar hoorzitting op 12 november.

Meer uit Buitenland

Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

55 minuten geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

2 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

4 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

5 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

5 uur geleden