Wopke Hoekstra heeft 7 november hoorzitting Europarlement
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) kan op donderdagochtend 7 november laten zien of hij geschikt is voor een nieuwe termijn als Eurocommissaris. Dan heeft hij een hoorzitting met afgevaardigden uit het Europees Parlement.
Het Europees Parlement heeft donderdag het schema bekendgemaakt wanneer de beoogde nieuwe Eurocommissarissen hun hoorzitting krijgen. Pas als ze hiervoor slagen kunnen zij aan de slag in de nieuwe Europese Commissie.
Hoekstra wordt vanwege zijn toekomstige dubbele rol als zowel de klimaatcommissaris als de commissaris voor schone industrie ondervraagd door parlementaire commissies op het gebied van milieu, industrie en economie. Ook de andere kandidaat-eurocommissarissen zullen soms voor verschillende commissies moeten verschijnen. Dat is een gevolg van overlappende takenpakketten.
Takenpakket
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft ervoor gekozen om elk van de nieuwe eurocommissarissen een divers takenpakket te geven. Dat moet hen aanzetten om met steeds andere commissarissen samen te werken bij de voorbereiding van Europese wetgeving. Deze werkmethode zal volgens haar de collegialiteit en de kwaliteit van het toekomstige commissiewerk bevorderen.
De hoorzittingen beginnen op maandag 4 november en duren tot dinsdag 12 november. Op die laatste dag zijn de hoorzittingen van de eurocommissarissen met de belangrijkste functies, omdat zij ook vicevoorzitter worden van de Europese Commissie. Het gaat hier onder meer om de Spaanse Teresa Ribera die de portefeuille mededinging krijgt. Hoekstra zal aan haar moeten rapporteren. Ook de beoogde nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas, afkomstig uit Estland, heeft als toekomstig vicevoorzitter haar hoorzitting op 12 november.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michele zijn zondag dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Dat heeft de familie laten weten aan nieuwszender CNN. De politie gaat uit van een misdrijf.
47 minuten geledenHONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.
3 uur geledenSAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
4 uur geleden