Wopke Hoekstra heeft 7 november hoorzitting Europarlement
STRAATSBURG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat en Schone Groei) kan op donderdagochtend 7 november laten zien of hij geschikt is voor een nieuwe termijn als Eurocommissaris. Dan heeft hij een hoorzitting met afgevaardigden uit het Europees Parlement.
Het Europees Parlement heeft donderdag het schema bekendgemaakt wanneer de beoogde nieuwe Eurocommissarissen hun hoorzitting krijgen. Pas als ze hiervoor slagen kunnen zij aan de slag in de nieuwe Europese Commissie.
Hoekstra wordt vanwege zijn toekomstige dubbele rol als zowel de klimaatcommissaris als de commissaris voor schone industrie ondervraagd door parlementaire commissies op het gebied van milieu, industrie en economie. Ook de andere kandidaat-eurocommissarissen zullen soms voor verschillende commissies moeten verschijnen. Dat is een gevolg van overlappende takenpakketten.
Takenpakket
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft ervoor gekozen om elk van de nieuwe eurocommissarissen een divers takenpakket te geven. Dat moet hen aanzetten om met steeds andere commissarissen samen te werken bij de voorbereiding van Europese wetgeving. Deze werkmethode zal volgens haar de collegialiteit en de kwaliteit van het toekomstige commissiewerk bevorderen.
De hoorzittingen beginnen op maandag 4 november en duren tot dinsdag 12 november. Op die laatste dag zijn de hoorzittingen van de eurocommissarissen met de belangrijkste functies, omdat zij ook vicevoorzitter worden van de Europese Commissie. Het gaat hier onder meer om de Spaanse Teresa Ribera die de portefeuille mededinging krijgt. Hoekstra zal aan haar moeten rapporteren. Ook de beoogde nieuwe EU-buitenlandchef Kaja Kallas, afkomstig uit Estland, heeft als toekomstig vicevoorzitter haar hoorzitting op 12 november.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
54 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
1 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
4 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt nieuwe maatregelen om de humanitaire hulp van de EU te verbeteren en te versterken. "De EU zal een betrouwbare en principiële donor blijven in een wereldwijd hulpsysteem dat onder zware druk staat", stelt de Commissie. Met name de VS hebben "drastisch bezuinigd" op humanitaire hulp, stelt ze, terwijl "de humanitaire noden groter dan ooit zijn".
5 uur geleden