Woordvoerder Taliban roept op tot overleg
KABUL (ANP) - De Taliban willen betrekkingen onderhouden met de internationale gemeenschap. Een woordvoerder van de islamitische extremisten zei zondag tegen Al-Jazeera dat de Taliban de communicatielijnen die ze hebben met verschillende landen willen uitbreiden en dat ze niet willen dat Afghanistan geïsoleerd raakt.
"We vragen alle landen en organisaties om met ons aan tafel te zitten en de problemen die we hebben op te lossen", zei woordvoerder Mohammad Naeem tegen de zender. Hij zei verder dat de Taliban snel bekend zullen maken hoe ze het land zullen gaan regeren. Volgens hem zal de groep de rechten van vrouwen en minderheden en de vrijheid van meningsuiting respecteren, maar binnen de context van de sharia, het islamitische gewoonterecht.
Een voormalig adviseur van de gevluchte Afghaanse president Ashraf Ghani zei tegen Al-Jazeera dat de buitenlandse troepen die in Kabul zijn om buitenlanders te evacueren moeten blijven totdat de Taliban hun beloftes nakomen. Om de evacuaties te ondersteunen zijn in Kabul onder meer 5000 Amerikaanse militairen en nog eens 1000 extra zijn onderweg.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Instagramaccounts van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva hebben tijdens de verkiezingen in het land nadelige gevolgen ondervonden van beperkende maatregelen, schrijft Folha de S.Paulo. De Braziliaanse krant schrijft dat personeel van moederbedrijf Meta dat heeft erkend in interne communicatie.
47 minuten geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De paus heeft vanuit het ziekenhuis gebeld met de Russische leider Vladimir Poetin. Leo drong volgens het Vaticaan aan op een staakt-het-vuren rond de Oekraïense stad Olesjky, zodat burgers daar noodhulp kunnen krijgen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Medestanders van de Amerikaanse president Donald Trump pleiten openlijk voor verregaande maatregelen rond de Congresverkiezingen als ze de indruk krijgen dat die niet eerlijk verlopen. Dat bracht nieuwssite Axios in kaart. Er wordt onder meer de mogelijkheid geopperd om de staat van beleg uit te roepen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In de Gazastrook zijn meer dan 340 kinderen gedood sinds het ingaan van het staakt-het-vuren een jaar geleden, aldus UNICEF. Volgens de kinderrechtenorganisatie worden veel kinderen het slachtoffer van Israëlische droneaanvallen en bombardementen die nog altijd plaatsvinden in het Palestijnse gebied.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft vrijdag op een top van EU-leiders gevraagd om 70 miljard euro extra om de oorlog te bekostigen. Dat zei hij bij zijn inbreng op de EU-bijeenkomst.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky waarschuwt voor een "glijdende schaal" na de 'dieseldeal'. In die deal hebben Amerika en Rusland afgesproken dat Rusland miljoenen vaten diesel op de markt gaat brengen. Die deal is voor Oekraïne onacceptabel, "omdat daarna deals volgen voor de levering van gas en daarna sancties worden opgeheven voor het banksysteem, bepaalde individuen en de chemische industrie", zei Zelensky op een persconferentie in Brussel.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV leidt komende zondag gewoon het traditionele angelusgebed, meldt het Vaticaan. Het wordt zijn eerste openbare optreden sinds hij dinsdag werd geopereerd om een tumor in zijn long te verwijderen.
4 uur geleden