Woordvoerder Poetin besmet met coronavirus
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De woordvoerder van de Russische president Vladimir Poetin, Dmitri Peskov, is besmet met het nieuwe coronavirus. Dat heeft hij dinsdag tegen tegen verschillende Russische persbureaus gezegd.
Volgens een woordvoerder van het Kremlin wordt Peskov in het ziekenhuis behandeld. Details zijn verder niet bekendgemaakt. Peskov werkt al een tijdje vanuit huis.
Peskov behoort tot de naaste kring van de Russische president. Hij heeft herhaaldelijk bevestigd dat Poetin gezond is en ook regelmatig wordt getest. Poetin stuurt zijn land aan vanuit zijn residentie in de Moskouse voorstad Novo-Ogarjovo.
Volgens persbureau TASS heeft Peskov een maand geleden Poetin voor het laatst gesproken.
Ruim twee weken geleden werd bekend dat premier Michail Misjoestin de ziekte Covid-19 had opgelopen. Ook de minister van Bouw Vladimir Jakoesjov en de minister van Cultuur Olga Ljoebimova zijn besmet geraakt. Misjoestin is herstellende, zo wordt gezegd.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
52 minuten geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.
1 uur geleden