Woordvoerder Poetin besmet met coronavirus
MOSKOU (ANP/DPA/RTR) - De woordvoerder van de Russische president Vladimir Poetin, Dmitri Peskov, is besmet met het nieuwe coronavirus. Dat heeft hij dinsdag tegen tegen verschillende Russische persbureaus gezegd.
Volgens een woordvoerder van het Kremlin wordt Peskov in het ziekenhuis behandeld. Details zijn verder niet bekendgemaakt. Peskov werkt al een tijdje vanuit huis.
Peskov behoort tot de naaste kring van de Russische president. Hij heeft herhaaldelijk bevestigd dat Poetin gezond is en ook regelmatig wordt getest. Poetin stuurt zijn land aan vanuit zijn residentie in de Moskouse voorstad Novo-Ogarjovo.
Volgens persbureau TASS heeft Peskov een maand geleden Poetin voor het laatst gesproken.
Ruim twee weken geleden werd bekend dat premier Michail Misjoestin de ziekte Covid-19 had opgelopen. Ook de minister van Bouw Vladimir Jakoesjov en de minister van Cultuur Olga Ljoebimova zijn besmet geraakt. Misjoestin is herstellende, zo wordt gezegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
29 minuten geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
1 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
6 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
7 uur geleden