Woordvoerder Johnson: geen boete voor premier vanwege 'partygate'
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft geen boete gekregen voor deelname aan illegale coronafeestjes rond de regering. Dat laat een woordvoerder van Johnson weten nadat de Britse politie eerder dinsdag bekendmaakte dat de eerste twintig bekeuringen zijn uitgedeeld aan regeringsfunctionarissen die meededen aan de party's tijdens een coronalockdown.
Wie de boetes krijgen en hoe hoog die zijn, wordt niet vermeld in de verklaring van de politie. Het onderzoek is vanwege de "aanzienlijke hoeveelheid bewijsmateriaal" nog niet afgesloten en volgens de politie zijn meer boetes niet uitgesloten. Volgens Johnsons woordvoerder is het niet gepast te reageren voordat het onderzoek is afgerond.
Eerder deze maand zijn agenten begonnen met het verhoren van belangrijke getuigen, nadat rechercheurs de antwoorden hadden bekeken op de vragenlijsten die meer dan honderd mensen moesten invullen, onder wie premier Boris Johnson. Deze personen waren betrokken bij bijeenkomsten op het kantoor van Johnson in Downing Street en in andere overheidsgebouwen tijdens een coronalockdown.
Partygate
De affaire kreeg de naam partygate, omdat het om feestjes en vrijdagmiddagborrels zou gaan. Twaalf daarvan worden sinds januari onderzocht. De bekeuringen worden uitgeschreven vanwege het overtreden van de coronaregels. Het is onwaarschijnlijk dat Johnson een bon krijgt, zei een anonieme bron eerder tegen Reuters. Sommige feestgangers kunnen volgens hem meerdere prenten krijgen.
Johnson heeft herhaaldelijk gezegd er zeker van te zijn dat er geen regels werden overtreden en dat het om werkbijeenkomsten ging. De kwestie rond de borrels die plaatsvonden terwijl er een coronalockdown was, leidde tot veel ophef in het Verenigd Koninkrijk. De oppositie en een deel van zijn eigen partij willen dat hij opstapt.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
23 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
3 uur geleden