Woordvoerder Johnson: geen boete voor premier vanwege 'partygate'
LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft geen boete gekregen voor deelname aan illegale coronafeestjes rond de regering. Dat laat een woordvoerder van Johnson weten nadat de Britse politie eerder dinsdag bekendmaakte dat de eerste twintig bekeuringen zijn uitgedeeld aan regeringsfunctionarissen die meededen aan de party's tijdens een coronalockdown.
Wie de boetes krijgen en hoe hoog die zijn, wordt niet vermeld in de verklaring van de politie. Het onderzoek is vanwege de "aanzienlijke hoeveelheid bewijsmateriaal" nog niet afgesloten en volgens de politie zijn meer boetes niet uitgesloten. Volgens Johnsons woordvoerder is het niet gepast te reageren voordat het onderzoek is afgerond.
Eerder deze maand zijn agenten begonnen met het verhoren van belangrijke getuigen, nadat rechercheurs de antwoorden hadden bekeken op de vragenlijsten die meer dan honderd mensen moesten invullen, onder wie premier Boris Johnson. Deze personen waren betrokken bij bijeenkomsten op het kantoor van Johnson in Downing Street en in andere overheidsgebouwen tijdens een coronalockdown.
Partygate
De affaire kreeg de naam partygate, omdat het om feestjes en vrijdagmiddagborrels zou gaan. Twaalf daarvan worden sinds januari onderzocht. De bekeuringen worden uitgeschreven vanwege het overtreden van de coronaregels. Het is onwaarschijnlijk dat Johnson een bon krijgt, zei een anonieme bron eerder tegen Reuters. Sommige feestgangers kunnen volgens hem meerdere prenten krijgen.
Johnson heeft herhaaldelijk gezegd er zeker van te zijn dat er geen regels werden overtreden en dat het om werkbijeenkomsten ging. De kwestie rond de borrels die plaatsvonden terwijl er een coronalockdown was, leidde tot veel ophef in het Verenigd Koninkrijk. De oppositie en een deel van zijn eigen partij willen dat hij opstapt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
25 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
59 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
4 uur geleden