Woonwinkels willen verlenging NOW-regeling
AMSTERDAM (AFN) - Woonwinkels pleiten vanwege de coronacrisis nu al voor een verlenging van de NOW-regeling die bedoeld is voor het behoud van werk. Volgens brancheorganisatie InRetail dreigen onnodig banen verloren te gaan als de regeling in mei afloopt, omdat de omzetklap pas na die datum wordt verwacht.
"Er wordt op dit moment nog geleverd aan consumenten die maanden geleden een bestelling plaatsten", aldus de organisatie. "Dat zorgt voor wat omzet. Maar in mei en de maanden daarna gaan de omzetten dramatisch dalen. Door de coronacrisis stellen consumenten hun koop nu uit en straks valt er dus niets te leveren of te factureren."
Verlenging van de regeling zorgt volgens InRetail ook voor de rust die woonondernemers kunnen gebruiken om "coronabestendige plannen te ontwikkelen". "Hulp van de overheid door verlenging van het noodmaatregelenpakket is in deze overgangsfase keihard nodig", aldus de organisatie. De woonwinkelbranche is volgens InRetail goed voor 46.000 banen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil "alles uit de kast halen" voor chipmachinemaker ASML. Dat zei Jeroen Dijsselbloem, burgemeester van Eindhoven, bij de openingsceremonie van de bouw van de nieuwe campus van ASML. "Dit is een enorme kans voor Nederland en Europa. Andere landen innoveren hard, dus dat moeten wij ook doen", aldus Dijsselbloem. "Het is dus cruciaal dat wij investeren in tech."
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers namen weinig risico na het lange weekend in de Verenigde Staten en hielden vooral de olieprijzen in de gaten. Olie werd maandag al duurder na nieuwe wederzijdse aanvallen van de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend. Dinsdag liepen de olieprijzen verder op door aanvallen van de door Iran gesteunde Houthi's op energiecentrales en steden in Saudi-Arabië, een bondgenoot van de VS.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders zoeken alternatief vervoer tijdens de landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Daardoor rijden er woensdag in bijna het hele land geen treinen en ook het stads- en streekvervoer in verschillende regio's ligt plat. Aanbieders van deelauto's merken dat het aantal boekingen daardoor flink hoger ligt dan normaal.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo gaat zijn mobiele masten verkopen voor zo'n 669 miljoen euro. De opbrengst wordt gebruikt om de schulden van Ziggo Group te verlagen in aanloop naar de beursgang van Ziggo Group volgend jaar.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke staking op het spoor en in het openbaar vervoer op woensdag zal waarschijnlijk een beperkte impact hebben op de Nederlandse economie. De staking uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid was ruim van tevoren aangekondigd door de vakbonden en bedrijven hebben zich kunnen voorbereiden door bijvoorbeeld mensen thuis te laten werken. De impact op het goederenvervoer kan wel groter zijn doordat ladingen vertragingen oplopen, aldus economen.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van veel grote werkgevers in Nederland hebben woensdag de optie om thuis te werken, volgt uit een rondgang van het ANP. Door een landelijke staking in het openbaar vervoer rijden er die dag bijna geen treinen, metro's en bussen.
53 minuten geledenKAMPALA (ANP/BLOOMBERG) - Oeganda wordt binnenkort 's werelds nieuwste exporteur van ruwe olie. Het Afrikaanse land wil in december beginnen met de export van zijn Pearl Sweet-olie, meldde de topman van het staatsoliebedrijf Uganda National Oil Company dinsdag. De olie uit Oeganda zal dan via een pijpleiding worden vervoerd naar de havenstad Tanga in buurland Tanzania om naar kopers in Azië geëxporteerd te worden.
1 uur geleden