Woonwinkels willen verlenging NOW-regeling
AMSTERDAM (AFN) - Woonwinkels pleiten vanwege de coronacrisis nu al voor een verlenging van de NOW-regeling die bedoeld is voor het behoud van werk. Volgens brancheorganisatie InRetail dreigen onnodig banen verloren te gaan als de regeling in mei afloopt, omdat de omzetklap pas na die datum wordt verwacht.
"Er wordt op dit moment nog geleverd aan consumenten die maanden geleden een bestelling plaatsten", aldus de organisatie. "Dat zorgt voor wat omzet. Maar in mei en de maanden daarna gaan de omzetten dramatisch dalen. Door de coronacrisis stellen consumenten hun koop nu uit en straks valt er dus niets te leveren of te factureren."
Verlenging van de regeling zorgt volgens InRetail ook voor de rust die woonondernemers kunnen gebruiken om "coronabestendige plannen te ontwikkelen". "Hulp van de overheid door verlenging van het noodmaatregelenpakket is in deze overgangsfase keihard nodig", aldus de organisatie. De woonwinkelbranche is volgens InRetail goed voor 46.000 banen.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
2 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
3 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.
5 uur geleden