Woonwinkels verwachten geen paasdrukte maar zijn voorbereid
AMSTERDAM (ANP) - Woonboulevards en -winkels verwachten dat het dit jaar op tweede paasdag rustig blijft. Normaal gesproken gaan Nederlanders dan massaal voor nieuwe meubels winkelen. Wel treffen meerdere woonboulevards en -winkels maatregelen om een eventuele drukte in goede banen te leiden, blijkt uit een rondgang.
"Ik houd echt geen rekening met grote drukte", zegt de centrummanager van woonboulevard Wooon in Leiderdorp met dertig winkels. "Op een normale tweede paasdag hebben we hier een paar duizend klanten. Dit jaar ben ik blij als we op het aantal van een normale zaterdag komen, dat is zo'n achthonderd bezoekers."
Wooon voert voor de zekerheid wel speciaal een deurbeleid met Pasen dit jaar. "We houden de standaardregel van één persoon per 10 vierkante meter aan, wat hier gezien de oppervlakte van de winkels heel makkelijk is. Verder letten we erop dat niemand hier in grotere groepen dan twee personen is. Dat checken we aan de deur en in de winkel", aldus de centrummanager. "En wie zich daar niet aan kan houden, wordt de winkel uitgezet." Volgens hem houdt ook de gemeente maandag een oogje in het zeil.
John Kruijssen, topman van Beter Bed, laat weten dat die keten zoveel mogelijk klanten op afspraak probeert te laten komen. Voor het uitproberen van bedden en matrassen gebruikt Beter Bed speciale hoezen, die gedesinfecteerd worden voor een klant gaat liggen, legt Kruijssen uit.
Ook bij de meer dan tachtig Beter Bed-filialen en meer dan dertig Beddenreus-winkels in het land gelden de standaardregels van één klant per 10 vierkante meter en groepen niet groter dan twee personen. Kruijssen verwacht dat dat niet moeilijk wordt. "We zien sowieso al minder bezoekers in het weekend. De klandizie verdeelt zich over de doordeweekse dagen omdat mensen niet hoeven te werken en de pieken mijden."
Het afgelopen weekend werd door het management van de woonboulevard in Heerlen als generale repetitie voor tweede paasdag en Pinksteren gezien. Daar bleef het met de helft van het normale bezoekersaantal echter rustig. Een drone werd ingezet om mensen eraan te herinneren om anderhalve meter afstand van elkaar te houden.
Woonboulevard Alexandrium in Rotterdam en Villa Arena in Amsterdam konden niet direct op vragen reageren.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
4 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
9 uur geleden