Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonwinkels 'traditioneel gezellig druk' op tweede paasdag

Woonwinkels 'traditioneel gezellig druk' op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders trekken weer massaal naar de woonboulevard op tweede paasdag, merken woonwinkelconcern IKEA en interieurketen Jysk. Het laatste bedrijf, met 101 winkels in Nederland, merkt zelfs dat het 's middags drukker is dan vorig jaar, met 18 procent meer betalende klanten. Vooral loungesets voor in de tuin of kleinere sets voor op het balkon zijn populair, laat Jysk weten.

Dat was vorig jaar wel anders, toen het tuinseizoen later op gang kwam door slecht weer. "Dit jaar liggen de temperaturen hoger en zien we dat we al veel meer tuinartikelen verkopen. Mensen kijken ernaar uit om met hun nieuwe meubelen van de lentezon te genieten", meldt Frank Christant, landendirecteur voor Nederland, België en Frankrijk namens Jysk. "We zijn heel tevreden met de aanloop en kijken al voorzichtig terug op een geslaagd paasweekend."

Ook Intratuin verwelkomt veel klanten door het "goede tuinweer" maandag. "Je ziet dat klanten vooral veel planten kopen", meldt een woordvoerster. Maar ook bij het tuincentra zijn tuinmeubelen populair onder bezoekers. De zegsvrouw vertelt dat het "geleidelijk druk is" zonder "extreme pieken".

IKEA ziet door de jaren heen 25 tot 30 procent meer bezoekers op tweede paasdag dan op een normale zaterdag. Een woordvoerder van de keten zegt dat bezoekers maandag relatief veel gebruikmaken van het restaurant, "wat duidt op een dagje uit". "Op een dag als vandaag zien we verder geen ander opvallend consumentengedrag, drinkglazen, hersluitbare zakjes en kledinghangers blijven erg populair."

Naast woonboulevards weten Nederlanders ook de weg naar outletcentra voor bekende merken te vinden. Op eerste paasdag werden de zogeheten Designer Outlet Centra in Roermond en Roosendaal al goed bezocht, liet een woordvoerder zondag weten. Het druilerige weer die dag hielp daarbij mee. "Hier kunnen mensen even schuilen in een winkel of restaurant. In plaats van eieren zoeken, gaan ze op koopjesjacht", legde de woordvoerder uit.

Meer uit Financieel

Indonesië wil greep op export palmolie en kolen verstevigen

JAKARTA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indonesische regering heeft een verregaand plan gepresenteerd om de export van een aantal belangrijke grondstoffen onder haar controle te brengen. Daarbij wordt een door de regering aangewezen exportbedrijf verantwoordelijk voor de uitvoer van onder andere palmolie en steenkool, kondigde president Prabowo Subianto aan. De stap kan grote gevolgen hebben voor de internationale grondstoffenmarkten, want Indonesië is wereldwijd de grootste exporteur van palmolie en thermische kolen en nikkel.

14 minuten geleden
ING: dure brandstof raakt vooral consumptie, niet het rijgedrag

AMSTERDAM (ANP) - De hogere prijzen aan de pomp raken waarschijnlijk eerder de consumptie dan het rijgedrag van mensen. Huishoudens zullen daardoor vaker moeten besparen op andere uitgaven, staat in een rapport van ING. De economen van de bank onderzochten de gevolgen van de gestegen brandstofkosten voor huishoudens in de eurozone.

41 minuten geleden
Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

2 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

2 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

4 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

4 uur geleden