Woonwinkels 'traditioneel gezellig druk' op tweede paasdag
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders trekken weer massaal naar de woonboulevard op tweede paasdag, merken woonwinkelconcern IKEA en interieurketen Jysk. Het laatste bedrijf, met 101 winkels in Nederland, merkt zelfs dat het 's middags drukker is dan vorig jaar, met 18 procent meer betalende klanten. Vooral loungesets voor in de tuin of kleinere sets voor op het balkon zijn populair, laat Jysk weten.
Dat was vorig jaar wel anders, toen het tuinseizoen later op gang kwam door slecht weer. "Dit jaar liggen de temperaturen hoger en zien we dat we al veel meer tuinartikelen verkopen. Mensen kijken ernaar uit om met hun nieuwe meubelen van de lentezon te genieten", meldt Frank Christant, landendirecteur voor Nederland, België en Frankrijk namens Jysk. "We zijn heel tevreden met de aanloop en kijken al voorzichtig terug op een geslaagd paasweekend."
Ook Intratuin verwelkomt veel klanten door het "goede tuinweer" maandag. "Je ziet dat klanten vooral veel planten kopen", meldt een woordvoerster. Maar ook bij het tuincentra zijn tuinmeubelen populair onder bezoekers. De zegsvrouw vertelt dat het "geleidelijk druk is" zonder "extreme pieken".
IKEA ziet door de jaren heen 25 tot 30 procent meer bezoekers op tweede paasdag dan op een normale zaterdag. Een woordvoerder van de keten zegt dat bezoekers maandag relatief veel gebruikmaken van het restaurant, "wat duidt op een dagje uit". "Op een dag als vandaag zien we verder geen ander opvallend consumentengedrag, drinkglazen, hersluitbare zakjes en kledinghangers blijven erg populair."
Naast woonboulevards weten Nederlanders ook de weg naar outletcentra voor bekende merken te vinden. Op eerste paasdag werden de zogeheten Designer Outlet Centra in Roermond en Roosendaal al goed bezocht, liet een woordvoerder zondag weten. Het druilerige weer die dag hielp daarbij mee. "Hier kunnen mensen even schuilen in een winkel of restaurant. In plaats van eieren zoeken, gaan ze op koopjesjacht", legde de woordvoerder uit.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
9 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
12 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden