Woontoren Zalmhaven bereikt 215 meter, hoogste complex in Benelux
ROTTERDAM (ANP) - De bouwers van de woontoren aan de Zalmhaven in Rotterdam bereiken donderdag op 215 meter boven de grond het hoogste punt. Daarmee wordt het meteen ook het hoogste woongebouw in de Benelux.
Het gebouw telt twee torens van 70 meter hoog en een van 215 meter die met elkaar verbonden zijn. In totaal telt het complex ruim 450 huur- en koopwoningen. Op de bovenverdieping van de hoogste toren komt een restaurant en een publiek toegankelijk panoramisch uitkijkpunt op 185 meter hoogte.
De eerste bewoners van een van de twee lagere gebouwen hebben inmiddels hun intrek genomen. Vanaf januari 2022 worden de woningen in de hoogste toren opgeleverd. Van de ruim 250 koopwoningen zijn nog slechts drie huizen beschikbaar. Wel zijn nog tientallen woningen beschikbaar voor potentiële huurders. "De verkoop verloopt boven verwachting goed," zegt projectontwikkelaar Michelle Corbeau van bureau AM.
165 betonnen palen
De bouw van het complex begon in 2018, de ontwikkeling ervan al in 2013. Voor de fundering van de hoogste toren zijn 165 betonnen palen met een lengte van 63 meter de grond in geboord. "De Zalmhaventoren ook is het hoogste prefab-gebouw ter wereld. Alle onderdelen van het gebouw, met uitzondering van het gestorte beton, zijn elders in elkaar gezet, vervoerd naar de Zalmhaven en daar geassembleerd", vertelt Edwin van Leeuwen, ontwikkelingsmanager van Amvest.
Rotterdammers kunnen het bereiken van het hoogste punt meebeleven via een lichtshow met de toren als middelpunt. Het is op donderdag- en vrijdagavond tussen 20.00 en 23.00 uur vanuit veel plekken in de stad te zien.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De NAM moet honderden miljoenen bijdragen aan de schadeafhandeling en versterkingsoperatie in Groningen. Dat heeft de rechter beslist in een tussenuitspraak, in de rechtszaak die het gaswinningsbedrijf begon om de heffingen aan te vechten. Energieminister Sophie Hermans (VVD) en staatssecretaris Eddie van Marum (Groningen, BBB) hebben de vonnissen in de rechtszaken hierover donderdag naar de Tweede Kamer verstuurd.
3 uur geleden