Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonplaats Surinaamse president afgesloten na oproep tot geweld

Woonplaats Surinaamse president afgesloten na oproep tot geweld

PARAMARIBO (ANP) - De hoofdweg van Lelydorp, waar de Surinaamse president Chan Santokhi woont, is afgesloten na een oproep om "alles plat te branden". Rondom de woning van Santokhi mogen uit veiligheidsoverwegingen geen auto's komen.

Lokale media berichten over een flyer die zondag via sociale media werd verspreid onder de noemer "weg met Chan". Daarin wordt opgeroepen om maandag massaal naar Lelydorp af te zakken. "Weg met deze fucking regering", staat op de de flyer, die melding maakt van bussen die vanuit alle districten naar Lelydorp rijden.

Lelydorp ligt een kleine 20 kilometer ten zuiden van Paramaribo. Doordat de hoofdweg, die de hoofdstad met het zuidelijker gelegen district Para en het verdere binnenland verbindt, is afgezet, is een enorme file ontstaan.

Het blijft daarmee onrustig in en rond Paramaribo, nadat vrijdag rellen waren uitgebroken. Demonstranten die boos zijn vanwege de slechte economische toestand van het land, bestormden toen het parlementsgebouw en plunderden winkels en tankstations. Meer dan honderd mensen werden aangehouden.

Meer uit Buitenland

Spaans instituut linkt ruim 1000 sterfgevallen in juni aan hitte

MADRID (ANP/AFP) - Het officiële Spaanse Gezondheidsinstituut Carlos III brengt 1028 sterfgevallen in juni in verband met de hittegolf. Dat is veel meer dan de 407 door hitte overleden mensen juni vorig jaar. Dat was de heetste maand juni die er in het land is geweest zolang de temperaturen stelselmatig zijn bijgehouden. De maand juni van dit jaar was de op een na warmste.

32 minuten geleden
Copernicus: zeewater warmer dan ooit voor de tijd van het jaar

BONN (ANP) - Niet alleen boven land worden temperatuurrecords verbroken. Ook het zeewater is warmer dan ooit in deze tijd van het jaar, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus. Wetenschappers van de dienst voorzien potentieel flinke gevolgen van de "ongekende opwarming", ook voor de temperaturen boven land.

5 uur geleden
Trump meldt zeker 1,2 miljard dollar inkomsten uit crypto in 2025

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.

7 uur geleden
Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

11 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

13 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

14 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

15 uur geleden