Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonbond wil dat Keijzer zich inzet voor lagere huren

Woonbond wil dat Keijzer zich inzet voor lagere huren

DEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer moet als aanstaande minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening hard aan het werk om voor lagere huurprijzen te zorgen en meer sociale huurwoningen te bouwen. Dat verklaart de Woonbond naar aanleiding van de beoogde benoeming van de BBB-politica.

De belangenbehartiger voor huurders vindt dat investeringen in de verduurzaming en bouw van sociale huurwoningen niet alleen bekostigd moeten worden met huuropbrengsten. "Gelukkig heeft de partij van Keijzer in haar programma staan dat de corporatiesector extra ondersteuning krijgt voor nieuwbouw en dat de verduurzaming van sociale huurwoningen versneld moet worden. We zijn razend benieuwd hoe Keijzer dat uit gaat voeren", zegt Woonbonddirecteur Zeno Winkels.

Hij is tegelijkertijd kritisch op een eerdere opmerking van Keijzer, die zei dat de eis van dat twee derde van de nieuwbouw in het betaalbare segment moet verrijzen geen dogma moet zijn. "Ik neem aan dat ze zich houdt aan het hoofdlijnenakkoord en haar eigen partijprogramma, waar die betaalbaarheidseis duidelijk in staat", zegt Winkels over die uitlating.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

3 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

4 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

6 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

7 uur geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

7 uur geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

7 uur geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

8 uur geleden