Woonbond over omzeilen puntenstelsel kamers: scherp wetgeving aan
AMSTERDAM (ANP) - De regering moet de wetgeving rond huurprijzen aanscherpen om de omzeiling van de regels te voorkomen, vindt de Woonbond. De belangenvereniging herkent het beeld dat de NOS schetst over huurbazen die complete huizen verhuren aan groepen. Daarmee hoeven ze zich niet te houden aan maximale tarieven die wel gelden voor de verhuur van aparte kamers.
NOS meldde op basis van eigen onderzoek dat huisbazen in heel Nederland het puntensysteem voor kamers omzeilen. Groepen huisgenoten staan bij hen samen onder één contract, waardoor de regels voor kamerverhuur niet meer gelden.
"Nu is het mogelijk dat appartementjes voor 1500 euro in de verhuur gaan. Dat staat compleet los van de kwaliteit die wordt geleverd. Maar de huidige regelgeving maakt het mogelijk", zegt beleidsmedewerker Marcel Trip van de Woonbond in een reactie op het nieuws.
Wet betaalbare huur
Voor huurprijzen geldt een puntenstelsel dat de hoogte van de maximale huur bepaalt, maar boven een bepaald niveau zijn de huurprijzen niet meer gereguleerd. Voor complete woningen ligt die grens op 808 euro per maand. Volgens de woonbond is die grens snel bereikt, dus kan een verhuurder vervolgens vragen wat die wil bij groepscontracten.
De Woonbond roept de Tweede Kamer op om snel in te stemmen met de Wet Betaalbare huur van minister Hugo de Jonge. Hij wil met de nieuwe wet de huurprijzen van duurdere woningen ook reguleren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
2 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
9 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
9 uur geleden