Woonbond mengt zich in rechtszaak maximale huurprijs tegen Staat
DEN HAAG (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging van huurders, mag meedoen in een rechtszaak van een groep particuliere verhuurders tegen de Staat. Dat bepaalde de rechtbank in Den Haag woensdag. De huisbazen, verenigd in de Stichting Fair Huur voor Verhuurders, zijn het niet eens met een maatregel van het kabinet om prijsstijgingen in de huursector te beperken. De Woonbond wil in deze zaak als derde partij opkomen voor huurders en vindt de maatregel juist "een noodzakelijke ingreep".
Het gaat om een maatregel die twee jaar geleden is ingevoerd en betrekking heeft op de WOZ-waarde van een woning. Dat is de geschatte marktwaarde van een huis, vastgesteld door de gemeente. De WOZ-waarde is een van de factoren die bepalen hoeveel punten een huurwoning krijgt en op basis van die punten wordt de huurprijs bepaald. Tot 1 mei 2022 was er geen maximum aan de mate waarin verhuurders de WOZ-waarde mochten laten meetellen voor de huurprijs. Nu mag de WOZ-waarde nog voor hooguit 33 procent meetellen.
Fair Huur stelt dat verhuurders door deze maatregel, de zogeheten WOZ-cap, niet meer voldoende kunnen investeren in woningen om die bijvoorbeeld te verduurzamen. Maar volgens de Woonbond zorgt de WOZ-cap er juist voor dat huurders worden beschermd "tegen prijzen die gezien de kwaliteit van de woning niet te rechtvaardigen zijn".
Volgens Marcel Trip van de Woonbond is het dan ook een "goede zaak" dat de Woonbond door de rechter is toegelaten. "Dit is namelijk niet alleen een geschil tussen verhuurders en de Staat, dit gaat ook huurders en woningzoekenden aan. Zij zijn gebaat bij een sterkere bescherming tegen woekerprijzen", legt hij uit. Sterker nog, de WOZ-cap is volgens hem "niet meer dan een heel kleine correctie". Trip: "De Staat zou volgens de Woonbond nog veel verdergaande maatregelen moeten nemen."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geƫvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
12 uur geleden