Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woonbond: energietoeslag bereikt niet iedereen die dit nodig heeft

Woonbond: energietoeslag bereikt niet iedereen die dit nodig heeft

AMSTERDAM (ANP) - Veel mensen met een laag inkomen en een hoge energierekening maken geen aanspraak op de energietoeslag die gemeenten verstrekt hebben. Daarop wijst belangenorganisatie de Woonbond na honderden meldingen van huurders die door de staat van hun woning grote moeite hebben om op energiekosten te besparen.

Tussen juni vorig jaar en mei dit jaar kwamen er ruim 900 meldingen binnen. Ze gaan voornamelijk over slechte isolatie. Een meerderheid van de melders heeft in zijn of haar woning nog enkel glas, terwijl verzoeken aan de huurbaas om het huis beter te isoleren veelal worden geweigerd of genegeerd. Honderden melders kwamen vanwege het inkomen daarbij net niet in aanmerking voor de eenmalige energietoeslag van 1300 euro. Volgens de Woonbond hadden ze die toeslag wel nodig.

"De onzuinige cv-ketel is meer dan twintig jaar oud, de tochtige ramen zijn voor het laatst in 1982 vervangen. Het is te gek voor woorden dat mijn particuliere verhuurder geen verplichting heeft om te verduurzamen", laat Frouke uit Almelo aan de Woonbond weten. Deze alleenstaande moeder betaalt volgens de organisatie maandelijks meer dan 600 euro aan energie. Ook zij kan geen aanspraak maken op de energietoeslag.

Nieuwe campagne

Het Meldpunt Energiealarm werd eind 2021 al geopend, dus nog voor de flinke energieprijsstijging na de Russische inval in Oekraïne. Destijds kreeg de Woonbond al signalen dat veel huurders in grote problemen zaten door stijgende gas- en elektriciteitsprijzen. In het najaar van 2021 werd er ook al een groot onderzoek van TNO gepubliceerd waaruit bleek dat meer dan een half miljoen huishoudens in zogeheten energiearmoede leefden.

Het rapport van de Woonbond valt samen met een nieuwe campagne van de Landelijke Armoedecoalitie, waarvan naast de bond bijvoorbeeld ook Sociaal Werk Nederland en Alliantie Vrijwillige Schuldhulpverlening deel uitmaken. Het samenwerkingsverband is met een brandbrief gekomen aan het kabinet en de Tweede Kamer. De organisaties willen dat "bestaanszekerheid voor alle burgers" wordt verankerd in de rijksbegroting voor 2024. Om hun pleidooi kracht bij te zetten willen ze in aanloop naar Prinsjesdag wekelijks "gezichten achter de cijfers", zoals Frouke, onder de aandacht brengen. Dit om te laten zien wat grote ontwikkelingen op persoonlijk vlak kunnen betekenen.

Meer uit Financieel

Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

49 minuten geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

51 minuten geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

1 uur geleden
EU legt Temu boete van 200 miljoen op om illegale producten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie legt de Chinese webwinkel Temu een boete van 200 miljoen euro op. Brussel doet dat omdat het bedrijf nalaat de verkoop van illegale producten van het platform te weren. Daarmee overtreedt de webwinkel de digitale wetgeving van de EU, concludeert de Commissie.

1 uur geleden
China komt met tegenreactie als EU handelsbeperkingen uitbreidt

BEIJING (ANP/RTR/DPA) - China waarschuwt dat het tegenmaatregelen zal nemen als de Europese Unie besluit de handelsbeperkingen met China verder uit te breiden. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigt het Europese landenblok ook van het "selectief gebruiken" van gegevens om de beweringen over onevenwichtige handelsbetrekkingen tussen China en de EU te rechtvaardigen.

2 uur geleden
Ook ING beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheken

AMSTERDAM (ANP) - ING beperkt de mogelijkheden bij het afsluiten van een aflossingsvrije hypotheek en volgt daarmee het voorbeeld van andere Nederlandse banken. Binnenkort kunnen klanten tot maximaal 30 procent van de woningwaarde financieren met een lening waarover ze tussentijds alleen de rente hoeven te betalen.

2 uur geleden
ACM beboet bedrijf achter veilingwebsite voor misleiding

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt een boete van 270.000 euro op aan het bedrijf achter de inmiddels gestopte veilingwebsite Ticketveiling.nl. Volgens de ACM heeft dat bedrijf, House of Tickets, consumenten misleid doordat deelnemers dachten dat zij opboden tegen andere mensen. Maar in werkelijkheid boden zij op tegen een zogeheten biedbot die onder wisselende namen meebood om de prijs onrechtmatig te verhogen.

3 uur geleden