Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woon-werkverkeer in 2022 ruim een vijfde lager dan voor corona

Woon-werkverkeer in 2022 ruim een vijfde lager dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders reisden ook vorig jaar veel minder van en naar het werk dan voor de uitbraak van de coronapandemie. Het grootste deel van 2022 golden er geen beperkingen meer voor werken op kantoor. Toch lag het aantal afgelegde reizigerskilometers voor het werk 22 procent lager dan in 2019, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Vooral met de trein forensden Nederlanders veel minder dan in het laatste jaar voor de pandemie. Volgens het statistiekbureau lag het aantal afgelegde kilometers met de trein voor woon-werkverkeer de helft lager dan in 2019. Met de bus, tram of metro reisden mensen in Nederland 39 procent minder dan voor de wereldwijde virusuitbraak.

Tijdens de lockdowns riep de overheid werknemers op zo veel mogelijk thuis te werken om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Afgaande op de reizigerskilometers voor woon-werkverkeer lijkt thuiswerken een blijvertje te zijn, al dan niet voor een deel van de werkweek.

Vergeleken met 2021 reisden mensen in Nederland vorig jaar wel veel vaker van en naar het werk. Forensen legden in totaal 44,3 miljard kilometer af, 22 procent meer dan een jaar eerder. De auto was veruit favoriet en goed voor bijna de helft van alle verplaatsingen. Daarna volgde de fiets, die goed was voor 28 procent van alle werkgerelateerde ritten.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?bd482ad. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.

Meer uit Financieel

Lufthansa vliegt tot eind maart niet meer op Teheran om onrust

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft besloten langere tijd niet op de Iraanse hoofdstad Teheran te vliegen. Lufthansa heeft de vluchten nu opgeschort tot en met 29 maart, meldt een woordvoerster. Ook blijft de luchtvaartmaatschappij het luchtruim boven Iran mijden.

59 minuten geleden
World Economic Forum in Davos begonnen met openingsconcert

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De 56e editie van het World Economic Forum in Davos is maandagavond geopend met een openingsconcert dat bijna een uur duurde. Het thema dit jaar is 'A Spirit of Dialogue'.

3 uur geleden
Kunstmestproducent OCI mag van rechter voorlopig niet fuseren

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmestproducent OCI mag voorlopig niet fuseren met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. De ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bepaald dat hierover niet mag worden gestemd op de aandeelhoudersvergadering van OCI donderdag.

6 uur geleden
Ministers eurolanden dragen Kroaat voor als vicepresident ECB

BRUSSEL (ANP) - De ministers van Financiën van de eurolanden dragen de Kroaat Boris Vujčić voor als vicepresident van de ECB. Dat hebben zij maandag tijdens een vergadering in Brussel besloten, melden EU-bronnen. Er waren zes kandidaten om de huidige vicepresident Luis de Guindos op te volgen. Zijn mandaat loopt eind mei af.

7 uur geleden
ING: bouwsector in EU groeit komende jaren weer, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector in de Europese Unie zal de komende jaren weer groeien, verwacht ING. De bank denkt dat de productie dit jaar met 1,5 procent toeneemt en in 2027 met 2 procent. Voor Nederland voorziet ING kleinere stijgingen.

7 uur geleden
Bloomberg: defensiebedrijf CSG wil nog deze week debuut op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil nog deze week debuteren op het Damrak. De in Praag gevestigde wapenproducent hoopt volgens bronnen van persbureau Bloomberg donderdag de laatste formaliteiten af te ronden, waarna vrijdag de handel moet beginnen. Dat zou uitzonderlijk snel zijn voor een beursgang van het formaat van CSG.

7 uur geleden
AEX-index verliest flink na heffingsdreiging Trump over Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag flink lager gesloten. Beleggers reageerden geschrokken op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 februari een extra importheffing van 10 procent op te leggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland. Ook wil Trump de heffing op 1 juni verhogen naar 25 procent als een deal over Groenland uitblijft.

8 uur geleden