Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woon-werkverkeer in 2022 ruim een vijfde lager dan voor corona

Woon-werkverkeer in 2022 ruim een vijfde lager dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders reisden ook vorig jaar veel minder van en naar het werk dan voor de uitbraak van de coronapandemie. Het grootste deel van 2022 golden er geen beperkingen meer voor werken op kantoor. Toch lag het aantal afgelegde reizigerskilometers voor het werk 22 procent lager dan in 2019, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Vooral met de trein forensden Nederlanders veel minder dan in het laatste jaar voor de pandemie. Volgens het statistiekbureau lag het aantal afgelegde kilometers met de trein voor woon-werkverkeer de helft lager dan in 2019. Met de bus, tram of metro reisden mensen in Nederland 39 procent minder dan voor de wereldwijde virusuitbraak.

Tijdens de lockdowns riep de overheid werknemers op zo veel mogelijk thuis te werken om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Afgaande op de reizigerskilometers voor woon-werkverkeer lijkt thuiswerken een blijvertje te zijn, al dan niet voor een deel van de werkweek.

Vergeleken met 2021 reisden mensen in Nederland vorig jaar wel veel vaker van en naar het werk. Forensen legden in totaal 44,3 miljard kilometer af, 22 procent meer dan een jaar eerder. De auto was veruit favoriet en goed voor bijna de helft van alle verplaatsingen. Daarna volgde de fiets, die goed was voor 28 procent van alle werkgerelateerde ritten.

Noot voor de redactie, niet voor publicatie:

Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?bd482ad. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.

Meer uit Financieel

ASML verstevigt positie als waardevolste bedrijf in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.

34 minuten geleden
Huizenprijs door grens van half miljoen, meer woningen verkocht

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde huizenprijs heeft de grens van een half miljoen euro doorbroken, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Een bestaande woning kostte in het laatste kwartaal van vorig jaar gemiddeld 502.000 euro. Het aantal verkochte huizen lag op het op een na hoogste niveau sinds 1995, toen de NVM begon met de tellingen.

54 minuten geleden
Amazon lanceert Europese clouddienst voor meer dataveiligheid

SEATTLE (ANP/RTR) - Amazon heeft donderdag een nieuwe clouddienst gelanceerd die volledig in Europa is gevestigd. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de zorgen die gebruikers hebben over de veiligheid van hun data, vooral als die in handen zijn van cloudaanbieders in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Eigenaar luxemerk Cartier boekt recordomzet na feestdagen

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse luxeconcern Richemont, met dure merken als Chloé en Cartier, heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordomzet behaald met de verkoop van zijn horloges en sieraden. Het concern profiteerde van consumenten die tijdens de feestdagen veel geld uitgaven aan de producten. Vooral in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten waren ze gewild.

1 uur geleden
KLM mijdt luchtruim boven Iran nu volledig

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt helemaal niet meer over Iran, ook nu het luchtruim weer is geopend. Het was doorgaans al niet gebruikelijk voor KLM om over Iran te vliegen, zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij woensdag. Alleen bij de vlucht van Singapore naar Schiphol werd er weleens besloten het luchtruim te gebruiken, maar dat doet KLM nu ook niet meer.

1 uur geleden
Duitse economie groeit na twee jaren van krimp

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in 2025 voor het eerst in drie jaar gegroeid. De grootste economie van Europa is met 0,2 procent toegenomen, volgens voorlopige cijfers van het Duitse statistiekbureau Destatis.

1 uur geleden
AEX-index voor het eerst boven historische stand van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index donderdag voor het eerst in de geschiedenis de 1000 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die sinds vorig jaar bestaat uit de dertig grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1009,69 punten. Dat is de hoogste stand ooit. De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2026 op 951,29 punten en is daarmee in de eerste twee weken van het nieuwe jaar ruim 5 procent in waarde gestegen. In heel 2025 won de AEX meer dan 8 procent.

2 uur geleden