Woods trots en dankbaar na ritwinst op Puy de Dôme
PUY DE DÔME (ANP) - Trots en dankbaar nam Michael Woods zondag de felicitaties in ontvangst na het winnen van de negende etappe in de Tour de France. Het was niet zo maar een rit: de finish lag op de top van de Puy de Dôme, een klim met veel wielergeschiedenis die 35 jaar niet meer in het routeschema was opgenomen.
"Ik ben trots op mezelf en trots op de ploeg. Dat ik dit op mijn 36e nog mag meemaken. Ik word er niet jonger op maar heb gelukkig zo veel goede mensen achter me staan: mijn familie, mijn team, mijn gezin. Het was altijd mijn droom nog eens een rit te winnen in de Tour de France", vertelde de renner van Israel - Premier Tech, die eerder wel twee keer succesvol was in de Ronde van Spanje.
Woods moest op de loodzware slotklim in achtervolging op de Amerikaan Matteo Jorgenson, die eerder was ontsnapt uit een omvangrijke kopgroep en op weg leek naar de dagzege in een prestigieuze rit. "Ik had wel het idee dat ik een van de betere klimmers in die groep was, maar toen Jorgenson zo ver weg was, zag het er slecht uit. Ik had geen plan, ik ben gewoon zo hard mogelijk omhoog gereden. Ik wist ook niet meer hoe groot mijn achterstand was en heb gewoon alles gegeven. Het was een mooie klim. Het is heel speciaal dat we hier weer eens naar boven mochten rijden. Van mij mag dat vaker gebeuren." De Puy de Dôme, een slapende vulkaan, is normaal gesproken alleen te voet of per treintje toegankelijk.
Pechvogel Jorgenson zag een paar honderd meter voor de finish Woods passeren. "Mijn radio deed het niet op de klim. Ik hoorde alleen van de motorrijder die me begeleidde dat ik met nog 1 kilometer te gaan nog 36 seconden voorsprong had. Maar ik was leeg, ik kon niks meer", vertelde de Amerikaan bij Eurosport.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
12 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden