Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woods ritwinnaar en leider in Romandië na val Thomas

Woods ritwinnaar en leider in Romandië na val Thomas

THYON (ANP) - De Canadese wielrenner Michael Woods heeft de vierde etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. Het betrof de koninginnenrit met aankomst op hoogte in Thyon. Geraint Thomas, die samen met Woods voorop reed, viel 50 meter voor de streep. Dat kostte de Brit behalve de ritzege ook de leiderstrui, die hij normaal gesproken had overgenomen van de Spanjaard Marc Soler. Nu is Woods, die rijdt voor Israel Start-Up Nation, de nieuwe leider.

Ineos-kopman Thomas hoeft niet te wanhopen. Hij moet in staat worden geacht het verschil van 11 seconden met Woods in de slotetappe van zondag, een individuele tijdrit over ruim 16 kilometer, goed te maken. De Australiër Ben O'Connor finishte nog net voor de opgekrabbelde Thomas als tweede.

In de stromende regen bereikte Thymen Arensman op een kleine 2 minuten als tiende de finish in gezelschap van Wilco Kelderman. In het algemeen klassement staat Kelderman tiende, net een plek hoger dan zijn jonge landgenoot.

Een kopgroep van zeven renners reed lang voorop en bereikte een voorsprong van maximaal zo'n 7 minuten. De Deen Magnus Cort was de hoogst geklasseerde renner en in de loop van de rit werden zijn intenties duidelijk. In de beklimming van de Suen, de op een na zwaarste klim van de dag, dunde de kopgroep uit terwijl het verschil tussen koplopers en de groep favorieten nog altijd meer dan 4 minuten was. Cort joeg door in de wetenschap dat hij slechts een kleine minuut moest goedmaken op klassementsleider Soler. De race werd in de afdaling enige tijd geneutraliseerd om ongelukken op het door de regen kletsnatte wegdek te voorkomen.

Cort begon, in gezelschap nog van de Italiaan Simone Petilli, aan de 21 kilometer lange slotklim met een voorsprong van ruim 5 minuten. Tien kilometer onder de top was hij de Italiaan kwijt, maar in de groep favorieten ging het tempo snel omhoog. Woods was de eerste die passeerde, gevolgd door Thomas die al tweede stond in het klassement. Door de ongelukkige val - Thomas schoot met zijn hand van zijn stuur af - miste hij de kans op zijn eerste overwinning sinds hij in de zomer van 2018 de Tour de France won. Met zijn tijdritkwaliteiten moet de 34-jarige Brit dat zondag nog kunnen rechtzetten.

Meer uit Sport

Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

2 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

5 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

6 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

17 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

18 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

19 uur geleden
Sinner ook op gravel in Monaco tegen Zverev in halve finales

MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.

22 uur geleden