Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Woningtekort blijft toenemen ondanks langzamere prijsstijging'

'Woningtekort blijft toenemen ondanks langzamere prijsstijging'

UTRECHT (ANP) - Het woningtekort in Nederland blijft de komende jaren toenemen, voorspelt Rabobank in een kwartaalbericht over de woningmarkt. Rabobank verwacht dat de prijsstijgingen afvlakken maar dat dit niet snel gaat. Het tekort bedraagt momenteel zo'n 315.000 woningen.

De huizenprijzen stijgen dit jaar volgens de economen van Rabobank met 5,5 procent. De prijs van een gemiddeld koophuis valt volgend jaar daarmee 25.000 euro hoger uit dan in 2019. Huizen worden duurder door stijgende woningtekorten en minder vergunningen voor nieuwbouw in de komende periodes. De leencapaciteit van potentiƫle huizenkopers is groter door stijgende inkomens en een lage hypotheekrente.

Rabobank plaatst daarbij de kanttekening dat die verwachting mogelijk niet uitkomt als de economie sneller afzwakt dan nu gedacht. Ook houdt Rabobank er rekening mee dat de leencapaciteit klappen krijgt door een stijgende werkloosheid in de komende jaren. Verder kunnen beleidswijzigingen zorgen voor een minder snelle prijsstijging.

Meer uit Financieel

FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

24 minuten geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

24 minuten geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

43 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

1 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

3 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

3 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

4 uur geleden