Woningprijzen in oktober net zoveel gestegen als in september
DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in oktober ongeveer net zoveel in prijs omhoog gegaan als in september. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster zagen de prijzen stijgen met ruim 18 procent vergeleken met een jaar eerder. Voor de vierde maand op rij wisselden duidelijk minder woningen van eigenaar.
De woningprijzen bereikten halverwege 2013 een dieptepunt en vertonen sindsdien een stijgende trend. Vanaf begin dit jaar gingen de huizenprijzen steeds weer harder omhoog dan een maand eerder. In oktober kwam daar een einde aan en was de prijsstijging ten opzichte van vorig jaar zelfs iets lager dan in september.
In de afgelopen maand werden ruim 16.000 bestaande koopwoningen verkocht. Dat is een daling van zo'n 27 procent ten opzichte van oktober 2020. Eind 2018 kwam de daling van het aantal transacties voor het laatst hierbij in de buurt.
Eerder deze maand meldden onder meer TU Delft en De Hypotheekshop dat niet eerder zo weinig woningen te koop hebben gestaan als in het afgelopen kwartaal. Dat komt volgens de onderzoekers ook door het lage aanbod van nieuwbouwwoningen. Daardoor hebben mensen weinig opties om door te stromen en zetten ze hun huis dus niet te koop.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
5 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
6 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australiƫ heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.
7 uur geleden