Woningprijzen in oktober net zoveel gestegen als in september
DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen zijn in oktober ongeveer net zoveel in prijs omhoog gegaan als in september. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster zagen de prijzen stijgen met ruim 18 procent vergeleken met een jaar eerder. Voor de vierde maand op rij wisselden duidelijk minder woningen van eigenaar.
De woningprijzen bereikten halverwege 2013 een dieptepunt en vertonen sindsdien een stijgende trend. Vanaf begin dit jaar gingen de huizenprijzen steeds weer harder omhoog dan een maand eerder. In oktober kwam daar een einde aan en was de prijsstijging ten opzichte van vorig jaar zelfs iets lager dan in september.
In de afgelopen maand werden ruim 16.000 bestaande koopwoningen verkocht. Dat is een daling van zo'n 27 procent ten opzichte van oktober 2020. Eind 2018 kwam de daling van het aantal transacties voor het laatst hierbij in de buurt.
Eerder deze maand meldden onder meer TU Delft en De Hypotheekshop dat niet eerder zo weinig woningen te koop hebben gestaan als in het afgelopen kwartaal. Dat komt volgens de onderzoekers ook door het lage aanbod van nieuwbouwwoningen. Daardoor hebben mensen weinig opties om door te stromen en zetten ze hun huis dus niet te koop.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
18 uur geleden