Woningplatform Airbnb in één klap in waarde verdubbeld
NEW YORK (ANP) - Aandelen van woningverhuurplatform Airbnb zijn bij het beursdebuut van het internetbedrijf één klap meer dan verdubbeld in waarde. De stukken werden voor een prijs van 68 dollar per aandeel naar de beurs gebracht, maar bij hun eerste openingskoers voor 146 dollar verhandeld.
Met de koerssprong is Airbnb nu bijna 101 miljard dollar waard. De site voor particuliere verhuur van vakantieverblijven haalde met de beursgang 3,5 miljard euro op.
De vliegende start op de beurs volgt op de beursgang van DoorDash, dat woensdag in één handelssessie ook bijna in waarde verdubbelde. Ondanks de coronacrisis wagen bedrijven in de VS weer vaker de stap naar de beurs, geholpen door de recente recordwinsten die op Wall Street worden geboekt.
Airbnb werd eerder dit jaar hard getroffen door de coronacrisis, die de toerismesector volledig ontwrichtte. Volgens mede-oprichter Brian Chesky werd op het hoogtepunt van de crisis bij een investeringsronde nog maar 30 dollar per Airbnb-aandeel geboden. Airbnb liet eerder weten dat vooral de Amerikaanse markt voor particuliere vakantie-optrekjes sterk herstelt. Nu het door thuiswerken steeds minder belangrijk is waar je je gedurende de werkweek bevindt, zouden Airbnb-appartementen een steeds aantrekkelijkere optie worden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
4 uur geleden