Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Woningmarkt zal afkoelen door coronacrisis’

‘Woningmarkt zal afkoelen door coronacrisis’

AMSTERDAM (ANP) - De opleving van de woningverkoop is waarschijnlijk maar van korte duur. Dat zeggen economen van ING. Zowel in de vier grote steden als in de rest van het land zal in de eerste helft van volgend jaar het aantal woningtransacties dalen door de coronacrisis. Dat zal vervolgens ook een effect hebben op de prijzen van woningen, zo denken ze.

In het afgelopen derde kwartaal was er sprake van een onverwachte opleving van de woningverkoop in de vier grote steden. Daardoor lijkt het alsof de woningmarkt immuun is voor de coronacrisis, constateren de kenners. Maar het zal uiteindelijk toch komen tot een afkoeling van de markt.

Volgens ING-econoom Mirjam Bani zorgden het grotere aanbod in combinatie met meer tijd om te verhuizen vanwege weggevallen vakanties er vooral in de grote steden voor dat er in de zomer meer woningen van eigenaar zijn gewisseld. Maar mensen gaan hun verhuiswens uitstellen door het lagere economische vertrouwen en onzekerheid. Ook worden investeerders in woningen terughoudender voor aankopen uit vrees voor lagere huuropbrengsten en prijsdalingen.

Betaalbaarheid

Verder zal de betaalbaarheid van koopwoningen verslechteren door een combinatie van inkomensverliezen van huishoudens en een mogelijke stijging van rentes. Op korte termijn wordt de woningkrapte wel enigszins verlicht door de crisis, omdat bijvoorbeeld de instroom van buitenlandse migranten die woonruimte zoeken is teruggevallen.

Sinds april 2020 zijn er veel meer woningen te koop gezet in de grote steden, waardoor er in de zomermaanden veel transacties hebben plaatsgevonden. Het aantal woningverkopen in het derde kwartaal zag in Amsterdam een plus van 4 procent, in Rotterdam was sprake van een stijging met 6 procent, in Den Haag van 3,3 procent en in Utrecht van 11,7 procent.

Meer uit Financieel

Winst Samsung flink lager door zwakke vraag AI-chips

SEOUL (ANP/AFP) - De winst van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is in het afgelopen kwartaal flink gedaald. Dit komt mede door een zwakkere vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) door de Amerikaanse exportbeperkingen tegen China. Daarnaast ondervindt Samsung meer concurrentie op de AI-chipmarkt.

49 minuten geleden
Meer huishoudens met glasvezel voor vast internet dan kabel

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse huishoudens met een glasvezelabonnement is voor het eerst groter dan het aantal huishoudens met vast internet via de kabel. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in haar recentste Telecommonitor.

59 minuten geleden
Damrak wacht op meer duidelijkheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index liet dinsdag weinig beweging zien, na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van meer duidelijkheid rond de Amerikaanse importheffingen. President Donald Trump kondigde maandag importheffingen aan voor verschillende landen, waaronder Japan, Zuid-Korea en Zuid-Afrika, die ingaan op 1 augustus. Het tarief voor de Europese Unie is nog niet bekend. Trump legde de EU begin april een tarief op van 20 procent. Die heffing werd voor negentig dagen, tot 9 juli, verlaagd naar een basistarief van 10 procent.

1 uur geleden
Banenverlies Achmea door afbouwen diensten voor pensioenfondsen

ZEIST (ANP) - Verzekeringsconcern Achmea gaat zijn pensioenuitvoeringsdiensten afbouwen, nadat zijn pensioenfondsklanten zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Daardoor verdwijnen straks zo'n 250 banen. Dit wordt waarschijnlijk grotendeels via natuurlijk verloop opgevangen, maar gedwongen ontslagen worden niet uitgesloten.

1 uur geleden
Beijing waarschuwt VS en landen voor deals die China schaden

BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt de Amerikaanse regering om de handelsspanningen tussen de twee landen niet opnieuw aan te wakkeren door volgende maand de tarieven op Chinese goederen te herstellen. Ook dreigt Beijing met vergeldingsmaatregelen tegen landen die handelsovereenkomsten met de Verenigde Staten sluiten die China schaden.

2 uur geleden
FT: webwinkel Shein heeft beursgang in Hongkong aangevraagd

HONGKONG (ANP) - De webwinkel voor goedkope fastfashion Shein heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang in Hongkong. Dat melden bronnen aan zakenkrant Financial Times. Het van oorsprong Chinese bedrijf heeft ook plannen voor een beursgang in Londen, maar Chinese toezichthouders hebben hiervoor nog geen goedkeuring gegeven.

2 uur geleden
Verkoop luxe, peperdure woningen in Dubai fors gestegen

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van luxe, peperdure woningen in Dubai is fors gestegen, ondanks de recente onrust in de regio door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran en de handelsoorlog van president Donald Trump. Volgens vastgoedadviseur Knight Frank steeg de verkoop van woningen boven de 10 miljoen dollar naar 2,6 miljard dollar tussen april en juni. Dit betekent een toename van 37 procent ten opzichte van het eerste kwartaal en een stijging van 63 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden