Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningen Utrecht en Amsterdam ontruimd wegens verdachte pakketjes

Woningen Utrecht en Amsterdam ontruimd wegens verdachte pakketjes

DEN HAAG (ANP) - Bij een flat aan de Tafelbergdreef in Utrecht en in de Ruys de Beerenbrouckstraat in Amsterdam zijn verschillende woningen ontruimd vanwege een verdacht pakketje op beide locaties, meldt de politie. Er wordt onderzocht of het om explosief materiaal gaat.

Bij de flat in de Utrechtse wijk Overvecht is een woonlaag ontruimd, laat een politiewoordvoerder weten. Het is niet duidelijk waar het verdachte pakketje precies ligt. "De ontruiming is uit voorzorg, we willen geen enkel risico nemen."

In Amsterdam is "een box" aangetroffen met mogelijk explosief materiaal. De straat in de wijk Geuzenveld is afgezet en meerdere woningen worden ontruimd. "Wat voor box het is, is ook voor ons nog onduidelijk", zegt een woordvoerder. Het materiaal is niet in een woning gevonden. Hoeveel woningen worden ontruimd is niet duidelijk.

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie doet op beide plekken onderzoek om te zien of het om explosief materiaal gaat.

Meer uit Binnenland

Boot met migranten voor kust Zeeland had geen motor meer

CADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.

43 minuten geleden
Twee aanhoudingen voor schietpartij in centrum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.

59 minuten geleden
Nog meer winkels in Den Haag timmeren pui dicht

DEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.

3 uur geleden
Twee opvarenden migrantenboot Zeeland opgepakt voor mensensmokkel

CADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.

3 uur geleden
Man neergeschoten in centrum Rotterdam, met spoed naar ziekenhuis

ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

6 uur geleden
Politie houdt verdachte aan na steekincident in Helmond

HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.

12 uur geleden
Harde kern ADO belooft Den Haag bescherming tegen Gen Z-betogers

DEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.

15 uur geleden