Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningen ontruimd na plofkraak bij juwelier in Purmerend

Woningen ontruimd na plofkraak bij juwelier in Purmerend

PURMEREND (ANP) - Een plofkraak bij een juwelier in Purmerend heeft in de nacht van donderdag op vrijdag veel schade veroorzaakt. Doelwit was de juwelierszaak aan de Padjedijk in het centrum van de Noord-Hollandse plaats. De twee daders gingen er op een scooter vandoor, aldus de politie. Zo'n vijftien omwonenden zijn geëvacueerd.

Er is veel schade door de plofkraak, ook aan omliggende panden. "Je moet dan vooral denken aan glasschade", zegt de woordvoerder van de politie. Op beelden van regionale media is te zien dat de straat bezaaid ligt met glasscherven en puin. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.

De politie is "met heel veel eenheden" op zoek naar de twee verdachten, aldus de woordvoerder. Voor de geëvacueerde bewoners is noodopvang geregeld in een nabijgelegen hostel. Het is nog niet duidelijk wanneer zij terug naar huis kunnen. De straat in het centrum van Purmerend is afgezet voor onderzoek.

Meer uit Binnenland

Wisselvallige week met natte sneeuw op komst

HOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.

1 uur geleden
Kindertelefoon geschokt door handelen ex-vrijwilliger uit podcast

AMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.

1 uur geleden
Nederlander overleden bij ongeluk op Mallorca

ALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.

2 uur geleden
Derde verdachte aangehouden voor steekpartij Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Aan de steekpartij waardoor in de nacht van zaterdag op zondag in Eindhoven twee mensen gewond raakten, zou een ruzie tussen een groep van zo'n tien mensen vooraf zijn gegaan. Inmiddels zijn drie mensen aangehouden, meldt de politie zondag.

2 uur geleden
Meldingen van schade na aardbeving Zeerijp blijven binnenkomen

GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn tot dusver 924 meldingen binnengekomen van schade na de aardbeving bij Zeerijp afgelopen vrijdag. Het gaat om meldingen die tot zondagochtend 11.00 uur zijn gedaan.

4 uur geleden
COC wil duidelijkheid over geweldsincident bij queer space Venlo

AMSTERDAM (ANP) - Lhbti-belangenorganisatie COC wil meer duidelijkheid over een geweldsincident twee weken geleden bij een queer space in Venlo, aldus een woordvoerder. Een queer space is een plek waar mensen veilig kunnen samenkomen die zich als niet-heteroseksueel identificeren of die deze groep willen steunen.

5 uur geleden
Enkele opklaringen vergroten kans om meteoren te spotten

HOUTEN (ANP) - Enkele opklaringen zorgen ervoor dat het zondag- en maandagavond, ondanks de bewolking, toch mogelijk is om meteoren te spotten. Dat meldt Weeronline. Volgens het weerbureau hebben mensen in het zuiden, midden en oosten van het land maandagavond de meeste kans op een heldere hemel en daarmee het zien van vallende sterren.

5 uur geleden