Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningen onbewoonbaar na brand door explosie in Amsterdam

Woningen onbewoonbaar na brand door explosie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele woningen zijn onbewoonbaar geraakt vanwege een brand na een explosie in een flat in Amsterdam Zuidoost in de nacht van zondag op maandag. Bewoners van het appartementencomplex aan het Maarsenhof hoorden even voor 03.00 uur een harde knal. De brand die daarop ontstond verspreidde zich "razendsnel"in het complex, aldus de politie.

Vanwege de hevige rookontwikkeling moesten meerdere bewoners hun woning verlaten. Een deel van de ontruimde woningen is onbewoonbaar door de brand, aldus een woordvoerder van de brandweer. De gemeente en Stichting Salvage heeft opvang voor deze bewoners geregeld. Voor zover bekend raakte er niemand gewond door de knal en brand.

Na het blussen van de brand vond de Teamleider Explosieven Verkenning (TEV) de resten van een explosief. De politie heeft een onderzoek ingesteld en is op zoek naar beelden en getuigen van het incident.

Afgelopen oktober werd in dezelfde straat een voordeur vernield door zwaar illegaal vuurwerk. De politie ging toen uit van een gerichte actie. Het is onbekend of er een verband is tussen de twee ontploffingen.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

1 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

5 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

15 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

15 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

16 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

16 uur geleden