
Woningen in Geleen ontruimd na trillingen
GELEEN (ANP) - Hulpdiensten hebben maandagavond in het Limburgse Geleen zeven woningen een tijd lang ontruimd nadat er trillingen waren gevoeld onder het wegdek. Ook zaten achttien woningen zonder stroom, maakte de veiligheidsregio in de nacht van maandag op dinsdag bekend.
Bewoners van de rijtjeshuizen aan de Napoleonbaan Noord vertelden dat ze rond 23.00 uur een vreemde lucht roken en dat de stroom uitviel. Buiten kwam er een geluid van onder stoeptegels, en voor de woningen trilde de grond. "Ik was bang", zei een bewoonster.
Zo'n dertig tot veertig mensen stonden vlak na middernacht buiten te wachten. Volgens een woordvoerster van de brandweer kon iedereen rond 01.00 uur weer naar huis nadat de oorzaak van de trillingen waren ontdekt. Die zouden zijn veroorzaakt door kortsluiting als gevolg van eerdere graafwerkzaamheden. Enexis is bezig het probleem op te lossen. Volgens de brandweer werd ook de vreemde lucht veroorzaakt door kortsluiting.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het toerisme in Amsterdam groeit nog wel, maar niet meer zo hard als voorheen. Uit nieuwe cijfers van de gemeente blijkt dat het aantal toeristische overnachtingen in 2024 is uitgekomen op 22,9 miljoen, dat is 3 procent meer dan een jaar eerder. Voor dit jaar worden tussen de 23 en 24,6 miljoen overnachtingen voorzien.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het langlopende NPO Radio 1-programma Kunststof stopt na dit jaar. Dat maakte de NTR vrijdag bekend. "De makers van Kunststof hebben met grote teleurstelling kennisgenomen van het besluit van de NPO om het programma Kunststof per 1 januari 2026 op te heffen", aldus de NTR.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft een kort geding tegen de politie ingetrokken. De klimaatactiegroep stapte naar de rechter nadat politieagenten meerdere keren bij demonstranten op de stoep hadden gestaan en dit als "intimiderend" werd ervaren. De politie heeft nu haar beleid rond huisbezoeken aangepast en dat is voor XR reden om te stoppen met de zaak.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In een huis in Groningen en in een loods in het Groningse Sappemeer zijn dinsdag patronen, cilinders en 300 liter lachgas gevonden, meldt de politie vrijdag. Een 37-jarige man is opgepakt. Hij wordt verdacht van grootschalige lachgashandel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Suzan Stortelder en Freek Rikkerink, beter bekend als het duo Suzan & Freek, zijn dankbaar voor alle berichten die zij hebben gekregen naar aanleiding van het nieuws dat Freek ongeneeslijk ziek is. Op Instagram spreken de twee hun waardering uit voor de "onophoudelijke golf aan liefde en steun die we deze week gevoeld hebben".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huurders met zonnepanelen zijn na het afschaffen van de salderingsregeling in de meeste gevallen slechter af dan huurders zonder zonnepanelen. Dat blijkt uit onderzoek van het ministerie van Volkshuisvesting, corporatiekoepel Aedes en de Woonbond. Voor compensatie is geen geld, meldt verantwoordelijk minister Mona Keijzer (BBB) aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In 2024 is een recordhoeveelheid van 239 miljoen kilo aan afgedankte elektrische apparaten ingezameld. Dat is 15 procent meer dan het vorige recordjaar, 2023, toen 209 miljoen kilo werd ingezameld, meldt Stichting OPEN. Deze stichting is namens producenten verantwoordelijk voor de inzameling en recycling van gebruikte elektrische apparaten en is bij de consument bekend als Wecycle.
6 uur geleden