Woningen in Geleen ontruimd na trillingen
GELEEN (ANP) - Hulpdiensten hebben maandagavond in het Limburgse Geleen zeven woningen een tijd lang ontruimd nadat er trillingen waren gevoeld onder het wegdek. Ook zaten achttien woningen zonder stroom, maakte de veiligheidsregio in de nacht van maandag op dinsdag bekend.
Bewoners van de rijtjeshuizen aan de Napoleonbaan Noord vertelden dat ze rond 23.00 uur een vreemde lucht roken en dat de stroom uitviel. Buiten kwam er een geluid van onder stoeptegels, en voor de woningen trilde de grond. "Ik was bang", zei een bewoonster.
Zo'n dertig tot veertig mensen stonden vlak na middernacht buiten te wachten. Volgens een woordvoerster van de brandweer kon iedereen rond 01.00 uur weer naar huis nadat de oorzaak van de trillingen waren ontdekt. Die zouden zijn veroorzaakt door kortsluiting als gevolg van eerdere graafwerkzaamheden. Enexis is bezig het probleem op te lossen. Volgens de brandweer werd ook de vreemde lucht veroorzaakt door kortsluiting.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
1 uur geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
12 uur geleden