Woningen gasregio Groningen sneller versterkt
DEN HAAG (ANP) - Door een nieuwe aanpak kunnen zo'n 1100 woningen in het door aardbevingen getroffen Groningse gaswinningsgebied sneller worden versterkt. Bewoners krijgen zo eerder dan gepland een veilig huis.
Bestuurders uit Groningen en het Rijk zijn dat overeengekomen. Het gaat om de eerste concrete stappen van de midden vorig jaar afgesproken versnelling. Het is de bedoeling dat aannemers en bewoners eerder worden betrokken bij de geplande ingreep. Ook is het de bedoeling bij woningen van hetzelfde type sneller de werkzaamheden vast te stellen. Daarnaast worden de werkzaamheden van de bouwers beter gecoördineerd. Daarvoor wordt binnenkort een zogenoemd Bouwakkoord gesloten.
In Groningen is er nogal wat kritiek op het huidige tempo van de operatie, waarbij duizenden woningen en andere gebouwen moeten worden aangepakt. Het ministerie van Binnenlandse Zaken, sinds vorig jaar verantwoordelijk voor de uitvoering van de versterking, verwacht voortaan per jaar van 4000 woningen te kunnen beoordelen of ze moeten worden versterkt of niet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat het ongebreideld verzamelen van data door bedrijven online wordt aangepakt. Bedrijven verdienen geld aan het verzamelen en doorverkopen van data die worden verzameld via cookies en accountgegevens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA zouden het mooi vinden als Moerdijk kan blijven, maar willen dan wel zeker weten dat op een later moment de discussie over het Brabantse dorp niet opnieuw begint. Net als de oppositie is de coalitie ontevreden over het proces.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere partijen blijven kritisch over het plan van minister Sophie Hermans (VVD) voor het verbeteren van vrouwengezondheid. De gezondheidsminister publiceerde donderdag de uitwerking ervan, maar volgens Lisa Vliegenthart van PRO en Sarah Dobbe ontbreken het geld en de concrete aanpak om de problemen echt aan te pakken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) wil geen voorkeur uitspreken over de toekomst van Moerdijk. "Die vraag vind ik te makkelijk," zegt Kamerlid Ani Zalinyan als andere Kamerleden van zowel oppositie als coalitie er in een debat over doorvragen. "Het helpt niet om te debatteren over behoud of niet. Dat kunnen we allemaal niet beloven." Het Kamerlid wil wel dat er "snel duidelijkheid" komt over het vervolgproces.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Belastingen) noemt geen cijfers over kosten en compensatie voor de gewenste aanpassing van de vermogensbelasting (box 3). De discussie over de inkomstentegenvallers voor de staatskas is volgens de D66-bewindsman "het politieke gesprek van het najaar."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderombudsvrouw Margrite Kalverboer vindt "zonder twijfel" dat het kabinet tijdens de coronapandemie kinderrechten heeft geschonden, onder meer door de scholen te sluiten. Vooral de argumentatie daarbij verbijsterde haar, zei zij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe regels die ingrepen tegen wolven makkelijker maken, komen er hoe dan ook voor de zomer. Staatssecretaris Silvio Erkens (Natuur) wil er graag over praten met de Kamer, maar ook zonder debat zet hij zijn maatregelen door. "Ik vind het onverantwoord om het over de zomer heen te tillen", zei hij woensdag.
1 dag geleden