Woningen en bedrijven ontruimd om gaslek in Culemborg
CULEMBORG (ANP) - Een aantal woningen en bedrijven in de omgeving van de Parallelweg-West in Culemborg is woensdagmiddag ontruimd nadat bij werkzaamheden een groot gaslek was ontstaan. Het lek kan alleen gerepareerd worden als de hoofdleiding tijdelijk wordt afgesloten, zegt de veiligheidsregio Gelderland-Zuid. Dat betekent dat het westelijke deel van de Gelderse plaats enige tijd geen gas heeft. Getroffen huishoudens krijgen tips van hulpdiensten en gemeente.
Spoorbeheerder ProRail heeft op verzoek van de politie het treinverkeer tussen Houten en Geldermalsen stilgelegd wegens het gaslek in Culemborg. Dat betekent dat de intercity tussen Den Bosch en Utrecht en vice versa ook niet kan rijden, aldus een woordvoerder van ProRail. Het is niet duidelijk hoe lang de hinder voor het treinverkeer gaat duren.
De veiligheidsregio roept op om hulpdiensten de ruimte te geven en op te passen met open vuur in de buurt van de weg.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geëist.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato is donderdagochtend gearriveerd bij de rechtbank in Utrecht, waar hij te horen krijgt of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Ook bestaat er nog een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek naar vijfhonderd uur aan tapgesprekken.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Een van de twee mensen die in de nacht van woensdag op donderdag uit een brandende woning zijn gehaald in Driebergen (Utrecht) is een kind, laat een woordvoerder van de veiligheidsregio donderdag weten. Over de oorzaak van de brand, waarbij vijf mensen gewond raakten, is nog niet meer bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
4 uur geleden