Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningcorporaties zien geen geldproblemen door fors hogere huren

Woningcorporaties zien geen geldproblemen door fors hogere huren

DEN HAAG (ANP) - De flinke verhogingen van de huurprijs in juli lijken niet voor financiële problemen te zorgen onder mensen in een sociale huurwoning. Woningcorporatie Ymere zegt dit niet van huurders te hebben gehoord. Bij de Alliantie zijn hierover volgens een woordvoerder niet tot nauwelijks signalen binnengekomen.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldde woensdag dat de woninghuren in juli de grootste stijging doormaakten in ruim dertig jaar. Gemiddeld stegen die met 5,4 procent, woningcorporaties hebben de huren verhoogd met 5,6 procent. Ymere en de Alliantie zeggen dat het inkomen van veel huurders afgelopen tijd ook is gestegen. Zo zijn uitkeringen en de huurtoeslag hoger, waardoor veel mensen relatief gezien juist een kleiner deel van hun inkomen kwijt zijn aan huur, benadrukken ze.

Aedes, de vereniging van woningcorporaties, heeft met onder meer de overheid en huurdersvereniging Woonbond afspraken gemaakt over het verhogen van de huur. Daarin staat onder meer dat de huren maximaal 0,5 procent minder hard mogen stijgen dan de cao-lonen. Die zijn de afgelopen tijd flink gestegen, waardoor de maximale stijging van de huren in juli ook hoger is uitgevallen.

Gemiddelde loonstijging

Woonbron zegt ook weinig tot geen signalen te krijgen dat bewoners in de problemen komen door de huurverhogingen. Deze woningcorporatie en Ymere zeggen hulp te bieden als bewoners moeite hebben met het betalen van de huur.

De Woonbond is bang dat de huren van een sociale huurwoning volgend jaar nog harder stijgen dan dit jaar. De organisatie wijst erop dat de gemiddelde loonstijging voor dit jaar is geraamd op 6,6 procent. De Alliantie, Ymere en Woonbron zeggen nog niet te weten hoeveel de huren volgend jaar omhoog gaan.

Nieuwe huizen

Woningcorporaties verhogen de huur om nieuwe huizen te bouwen op de krappe woningmarkt en voor onderhoud, renovaties en verduurzaming van de huizen. "Corporaties hebben ook gewoon hun kosten, maar ze kijken wel naar de betaalbaarheid van hun huren en proberen die zo laag mogelijk te houden. Ze willen ook graag nieuwe woningen bouwen voor mensen op een wachtlijst", verklaart een woordvoerder van Aedes. Zonder huurverhogingen voor nieuwe bewoners zijn de huurprijzen volgens hem minder hard gestegen, gemiddeld met 5,1 procent.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

41 minuten geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

3 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

4 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

5 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

5 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

6 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

8 uur geleden