Woningcorporaties bezorgd over lage aantal bouwvergunningen
DEN HAAG (ANP) - Woningbouwcorporaties zijn bezorgd over het lage aantal bouwvergunningen dat in het eerste kwartaal van dit jaar is afgegeven. Martin van Rijn, voorzitter van koepelorganisatie Aedes, legt uit dat het lage aantal vergunningen in de nabije toekomst betekent dat nog niet "het gewenste aantal" nieuwe woningen gebouwd zal worden.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) maakte eerder bekend dat ondanks de krapte op de woningmarkt er fors minder bouwvergunningen zijn verleend. De afgifte daalde met 13 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Het aantal vergunde nieuwbouwwoningen is een indicator voor het aantal woningen dat in de nabije toekomst gebouwd wordt.
Van Rijn stelt dat de woningnood als een crisis behandeld zou moeten worden. "Dan kunnen we in de procedures soms een paar stappen overslaan. Dat helpt om wel de gewenste aantallen te behalen", aldus de Aedes-voorzitter.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.
46 minuten geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
3 uur geleden