Woningcorporatie: huurder met koophuizen moet weg volgens rechter
AMSTERDAM (ANP) - Een man in een sociale huurwoning in Amsterdam moet zijn huis uit omdat hij twee koopwoningen bezit en verhuurt. Dit heeft de rechtbank Amsterdam volgens woningcorporatie Ymere bepaald. Doordat de man in een sociale huurwoning woont en twee koophuizen heeft, zou hij woningzoekenden duperen. Volgens de woningcorporatie kan de uitspraak ook gevolgen hebben voor andere sociale huurders met een koophuis.
Ymere vond dat de huurder onterecht een betaalbare sociale huurwoning bezet houdt en wilde dat hij vertrekt. De man zou dit hebben geweigerd omdat hij vond dat hij niets verkeerd deed. Daarop stapte de woningcorporatie naar de rechter. Die heeft volgens Ymere geoordeeld dat het maatschappelijk belang zwaarder weegt dan goedkoop huren door iemand die twee koopwoningen bezit en verhuurt.
Het is voor zover bekend de eerste keer dat een rechter uitspraak doet over een kwestie als deze, stelt Ymere.
Voorzitter Erik Gerritsen meldt dat de woningcorporatie met dit vonnis onderzoekt of dit vaker bij sociale huurwoningen van Ymere gebeurt. "Ieder huis dat vrijkomt voor een woningzoekende die daar zo lang op wacht is er één. We zullen als het niet anders kan ook die sociale woningen terugvragen via de rechter", waarschuwt hij. De rechtbank wees volgens Ymere op een onderzoek waaruit blijkt dat er nog ongeveer duizend soortgelijke gevallen zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.
10 uur geleden