Woningbrand in Alphen aan den Rijn, tientallen woningen ontruimd
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Bij een woning in een appartementencomplex aan de Hoflaan in Alphen aan den Rijn is in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uitgebroken. De brandweer meldde dat dertig appartementen werden ontruimd, omdat rook zich door de flat verspreidde. Één persoon werd in een ambulance behandeld. De bewoner hoefde niet naar het ziekenhuis te worden vervoerd.
De overige bewoners werden tijdelijk opgevangen in een centrale ruimte in de flat.
Rond 04.30 uur meldde de brandweer dat de bewoners van twintig appartementen terug mochten naar hun woning. Ongeveer een half uur later mochten ook de meeste andere bewoners terug naar hun appartement. De woning waar de brand ontstond is volgens de brandweer niet meer bewoonbaar.
De oorzaak van de brand is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gemeenten in de grensregio's hebben bovengemiddeld vaak last van problemen rond drugs- en wapenhandel en uitbuiting. Dat meldt RTL Nieuws op basis van eigen onderzoek naar ondermijnende criminaliteit in 336 Nederlandse gemeenten. De problemen zijn het grootst in het Limburgse Heerlen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe groter het scharrelgebied van hobbykippen, hoe meer PFAS er waarschijnlijk in de eieren van de dieren zit. Dat is een van de conclusies uit een onderzoek van burgerinitiatief PFASinKaart en een onderzoeker van de universiteit van Wageningen naar PFAS in de eieren van hobbykippen.
1 uur geledenPEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
20 uur geleden