WoningBouwersNL boos over onderzoek nieuwbouwmarkt ACM
VOORBURG (ANP) - WoningBouwersNL, brancheorganisatie voor ontwikkelaars en bouwondernemers, spreekt "haar ongenoegen" uit over een recent onderzoek van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar de nieuwbouwmarkt. De toezichthouder stelde dat bouwbedrijven soms te veel macht hebben. Vooral bij middelgrote gemeenten zou dit een probleem zijn. WoningBouwersNL is het niet eens met de conclusies en wil met de ACM in gesprek.
De concurrentiewaakhond gaf aan dat een te grote marktmacht van enkele grote partijen ervoor kan zorgen dat er minder nieuwbouwwoningen worden gebouwd dan mogelijk zou kunnen zijn. Kleinere bouwbedrijven die wel de capaciteit hebben om te werken komen er dan moeilijker tussen. Ook zouden grotere bouwers invloed kunnen uitoefenen op het beleid van gemeenten en op de prijs.
In een brief aan de ACM benadrukt WoningBouwersNL dat haar leden juist veel frustratie en vertraging ondervinden door gebrek aan capaciteit en slagkracht bij gemeenten. Daardoor zou het soms lijken dat bouwers treuzelen, maar eigenlijk zou dat komen door de opstelling van de gemeenten. "Het zijn nog steeds de gemeenten die moeten zorgen voor de benodigde bestemmingswijziging om te kunnen bouwen, daar heeft de markt geen invloed op."
De brancheorganisatie stelt verder dat projectontwikkelaars zich in veruit de meeste gevallen netjes aan de door de overheid gewenste afspraken houden als het gaat om bijvoorbeeld aantallen en eisen. "Er wordt gesuggereerd dat ontwikkelaars alleen maar duur bouwen, maar dat is absoluut niet het geval."
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
17 uur geleden