Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningbouwers willen overheidssteun om vraag aan te jagen

Woningbouwers willen overheidssteun om vraag aan te jagen

VOORBURG (ANP) - Om de markt van nieuwbouwwoningen te stimuleren is financiële steun van de overheid nodig en een aanpassing van de huidige reguleringen. Dat stelt WoningBouwersNL, brancheorganisatie voor ontwikkelaars en bouwondernemers, in een halfjaarlijks rapport.

Het "betaalbaar" opleveren van nieuwbouwwoningen kan volgens de organisatie niet zonder financiële ondersteuning van het Rijk. "Ook is het essentieel dat overheden marktpartijen toestaan om te bouwen voor de vraag. Het merendeel van kopers vraagt om een grondgebonden woning, terwijl overheden nu met name plannen toestaan met heel veel appartementen", aldus de branchevereniging. "Aangezien de overheid zich steeds sterker met woningbouw bemoeit zal het herstel van de nieuwbouwverkoop sterk afhangen van het gedrag van (lokale) overheden", staat in het rapport.

De steeds verdergaande regulering van de huursector "holt de investeringsbereidheid van beleggers en woningcorporaties steeds verder uit". Ook houden veel gemeenten, ondanks de recente prijsdalingen en enorme bouwkostenstijgingen, "halsstarrig vast" aan te hoge grondprijzen. Het beleid van woonminister Hugo de Jonge noemt de vereniging "desastreus".

Gunstige factoren

Toch zijn de vooruitzichten voor de nieuwbouwwoningmarkt dit jaar positief. "De verkoop van bestaande woningen toont tekenen van herstel, wat een gunstig effect heeft op de nieuwbouwmarkt." De vereniging noemt als gunstige factoren stabiele economische omstandigheden, de groeiende arbeidsmarkt en een lichte daling van de hypotheekrente.

Daarbij kunnen potentiële kopers meer geld lenen, mede door gunstigere leennormen voor een hypotheek. "Zo kan een alleenstaand huishouden minimaal 67.000 euro extra lenen voor het kopen van een energiezuinige nieuwbouwwoning", stelt WoningBouwersNL.

Meer uit Financieel

Duitsland voert subsidie voor elektrische auto's weer in

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland voert weer subsidies in voor de aankoop van elektrische auto's. Het moet de verkoop van de voertuigen aanjagen, na een flinke daling na de afschaffing ervan in 2023. Tot 2029 trekt Berlijn er 3 miljard euro voor uit, goed voor aankoopondersteuning bij 800.000 auto's.

8 minuten geleden
WOZ-bureau past website aan na klachten van consumenten bij ACM

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft WOZ-bezwaarbureau Eerlijke WOZ zijn website laten aanpassen. De toezichthouder kreeg meldingen van consumenten over onduidelijke informatie.

34 minuten geleden
OM eist half miljoen boete van dochterbedrijven VolkerWessels

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) eist een geldboete van 525.000 euro van twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels. De twee bedrijven zouden de toenmalige infrastructuurminister op Sint Maarten hebben omgekocht in de periode 2009 tot 2014, in ruil voor de gunning van de opdracht voor de bouw van een brug op het Caribische eiland.

1 uur geleden
Geldboetes voor oud-managers VolkerWessels-dochters

ZWOLLE (ANP) - Twee oud-managers van dochterbedrijven van VolkerWessels hebben vorig jaar een strafbeschikking geaccepteerd van het Openbaar Ministerie (OM), in de vorm van geldboetes. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Zwolle tijdens de behandeling van een corruptiezaak die draait om de vermeende omkoping van een minister op Sint Maarten.

2 uur geleden
Merz: importheffingen Trump schadelijk voor VS en EU

BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict rond Groenland zijn schadelijk voor zowel de Verenigde Staten als de Europese Unie. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz gezegd. Ook zorgen heffingen voor schade aan de transatlantische relaties, aldus Merz.

2 uur geleden
Economen verwachten beperkte impact extra heffing Trump op groei

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Economen verwachten dat de extra importheffing van 10 procent die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt in te voeren, slechts een beperkte impact zal hebben op de economische groei van de eurozone. De economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de nieuwe heffing ongeveer 0,1 procentpunt van het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, zal afsnoepen.

3 uur geleden
Nederlandse export bloemen en planten zet groei voort

ZOETERMEER (ANP) - Nederland exporteerde vorig jaar voor 7,2 miljard euro aan bloemen en planten. Dat is bijna 2 procent meer dan een jaar eerder, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

3 uur geleden