Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woningbeleggers stoppen niet allemaal met investeringen huurmarkt

Woningbeleggers stoppen niet allemaal met investeringen huurmarkt

DEN HAAG (ANP) - Andere grote woningbeleggers willen niet zover gaan als ASR, dat woensdag bekendmaakte niet meer in nieuwe huurwoningen te investeren om de nieuwe Wet betaalbare huur. Bijvoorbeeld Vesteda en Achmea Real Estate zien geen reden om af te zien van nieuwe investeringen op de huurmarkt, al is het op die markt momenteel niet makkelijk.

Verzekeraar ASR riep het nieuwe kabinet op de Wet betaalbare huur van voormalig woonminister Hugo de Jonge te heroverwegen. Doordat huurwoningen in het middensegment een maximale huurprijs hebben gekregen, zou het voor ASR niet meer interessant zijn om in extra huurwoningen te investeren. Topman Jos Baeten zei bij de presentatie van de halfjaarcijfers dat ASR zijn woningportefeuille van 26.000 woningen voorlopig in ieder geval niet gaat uitbreiden.

Vesteda, goed voor 28.000 woningen, vindt het juist van belang dat er duidelijkheid is ontstaan door de nieuwe wet. "Een heroverweging van deze wet draagt op dit moment niet bij aan de gewenste zekerheid voor beleggers", zegt een woordvoerder. "Wij zijn weliswaar nog steeds voorzichtig met nieuwe acquisities, maar niet per se vanwege de nieuwe wet." Hij wijst op een optelsom van meerdere factoren, zoals hoge bouwkosten, rentelasten en grondprijzen en trage procedures.

Uitdagingen

Bij Achmea klinkt een vergelijkbaar verhaal. "Met de gestegen bouwkosten en de hoge grondprijzen is het een uitdaging om bij nieuwbouw tot een sluitende businesscase te komen. Maar het is zeker niet onmogelijk." Achmea beheert ongeveer 27.000 woningen.

Bouwinvest, met 19.000 woningen, wil ook geen conclusies verbinden aan de wet. Maar de firma heeft kapitaal nodig van opdrachtgevers om in nieuwe huurwoningen te steken. Vanuit pensioenfondsen ABP en bpfBOUW staan er nog opdrachten open, dus daarvoor zal Bouwinvest komende tijd verder zoeken naar nieuwe deals op de huurmarkt. De organisatie merkt wel dat buitenlandse investeerders de laatste tijd geen kapitaal meer beschikbaar stellen voor nieuwe huurwoningen in Nederland.

Vertrekkende partijen

Toch zijn er ook verhuurders die van hun Nederlandse huurwoningen af willen, zo kwam recent nog uit huizenmarktcijfers naar voren. Vastgoedbelegger Heimstaden kondigde vorig jaar al aan de komende jaren zo'n 12.000 huurwoningen in Nederland in de verkoop te doen. De politieke risico's op de woningmarkt waren voor het van oorsprong Scandinavische concern te groot geworden. Heimstaden hekelde onder meer de fors opgelopen overdrachtsbelasting voor beleggingswoningen.

Meer uit Financieel

AkzoNobel verkoopt groot deel Indiase activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel verkoopt een groot deel van zijn Indiase activiteiten aan het conglomeraat JSW Group. Dat bedrijf koopt een belang van bijna 75 procent in Akzo Nobel India Limited, waarbij het hele bedrijf 1,4 miljard euro waard is.

28 minuten geleden
Knot kritisch op voorstel kortere termijn voor opvolgers bij DNB

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot heeft in een interview met NRC kritiek geuit op het plan om de termijn van zijn opvolgers in te korten. Onlangs werd DNB-hoofdeconoom Olaf Sleijpen voor een periode van zeven jaar aangewezen als nieuw centralebankhoofd. Maar daarbij opende demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) tevens de discussie om de termijn in de toekomst te verkorten tot vijf jaar.

51 minuten geleden
Opnieuw lagere resultaten voor sportkledingfabrikant Nike

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.

1 uur geleden
ING: achteraf betalen populair, maar leidt soms tot problemen

AMSTERDAM (ANP) - Achteraf betalen via afbetaalapps, ook wel bekend als 'buy now, pay later', wordt inmiddels veel gebruikt in Nederland. Volgens nieuw onderzoek in opdracht van ING gebruikt ongeveer een op de drie mensen weleens deze betaalmethode. In sommige gevallen leidt dit ook tot problemen, constateert de bank.

1 uur geleden
Apple stelt aan Brussel verbetervoorstellen voor App Store voor

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft Brussel aangeboden zijn App Store grondig te herzien om de Europese mededingingsautoriteiten tevreden te stellen. Daarmee wil het Amerikaanse techconcern een nieuwe boete vermijden, nadat Europese toezichthouders in april al een geldstraf van 500 miljoen euro oplegden voor het overtreden van de wet digitale markten (Digital Markets Act).

1 uur geleden
Minder vergunningen voor nieuwbouwwoningen afgegeven

DEN HAAG (ANP) - Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.

1 uur geleden
Aantal windmolens met meer dan de helft gegroeid in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal windmolens op het land in Nederland is in minder dan tien jaar met 61 procent gestegen tot 3553. Sinds 2020 kwamen er ook honderden enorme windturbines van boven de 200 meter bij, heeft het Kadaster becijferd.

2 uur geleden