Woning van Rotterdamse ambtenaar vijf keer doelwit van explosies
ROTTERDAM (ANP) - De woning van een Rotterdamse ambtenaar is de afgelopen maanden vijf keer het doelwit geweest van explosies. Dat schrijft burgemeester Carola Schouten dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. De woning aan de Meidoornstraat in het Oude Noorden is sinds 2 januari op last van de burgemeester gesloten.
De ambtenaar is een medewerker van de directie Veiligheid van de gemeente. Bij het huis waar de ambtenaar woont, vonden dit jaar op 1 en 7 januari ontploffingen plaats. Vorig jaar gebeurde dat op 12 augustus, 12 november en 31 december. In oktober 2022 ging bij een naastgelegen woning een explosief af.
"Vanzelfsprekend kunt u ervan uitgaan dat uiterst zorgvuldig wordt afgewogen wat de risico's zijn van de mogelijke nabijheid van het criminele circuit bij een gemeentelijke medewerker", stelt Schouten in de brief. "Ook kijken we als werkgever wat deze situatie betekent voor de werkzaamheden van deze medewerker en mogelijke risico's of kwetsbaarheden." Waar nodig zijn volgens Schouten "passende maatregelen" genomen. Ook is er aandacht voor de impact van de gebeurtenissen op de medewerker.
In de Meidoornstraat en de buurt eromheen is het toezicht verscherpt, schrijft Schouten verder. Zo is er een mobiele camera-unit geplaatst. Op de parkeerplekken voor de woning zijn betonblokken neergezet, zodat er altijd goed zicht is op het huis. Voor de woning zijn zandzakken gelegd om schade aan buurpanden zoveel mogelijk te voorkomen, mocht er toch weer een explosie plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Toezichthouder NVWA legt vier Ierse veetransporteurs boetes op als zij niet binnen één jaar stoppen met het vervoeren van kalfjes, zonder hen onderweg voldoende voeding te geven. De kalfjes zijn ongeveer drie weken oud als ze worden vervoerd en mogen 8 uur zonder melk, maar zij krijgen in de praktijk veel langer geen voeding, zegt een woordvoerder. "De Ierse veevervoerders overtreden hiermee de Europese regels."
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is van plan om een Zweeds verkenningsvliegtuig te kopen. De twee landen hebben een verklaring ondertekend voor de aanschaf van deze Saab GlobalEye, meldt Defensie.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ProRail verwacht dit jaar opnieuw over de grens van 520 verstoringen heen te gaan. Dat bevestigt een woordvoerder van de spoorbeheerder na berichtgeving door het AD. In mei kreeg ProRail al een boete van 2,75 miljoen euro van het kabinet omdat die grens vorig jaar ook is overschreden.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Amsterdam is woensdag overleden nadat hij van een plezierjacht viel op het IJ. Na een grote zoekactie met duikers is het lichaam van de man gevonden, bevestigt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na berichtgeving door Het Parool. De krant meldt dat de politie uitgaat van een noodlottig ongeval.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer kan beide kanten van de Hardenbergerbrug weer gebruiken, meldt Rijkswaterstaat. Eerder ging de brug waar de A28 overheen loopt al in de richting van Utrecht open, maar nu is ook de richting Zwolle vrijgegeven.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - Het verkeer op de A28 kan weer richting Utrecht via de Hardenbergerbrug, meldt Rijkswaterstaat. De wegbeheerder heeft herstelwerkzaamheden aan die kant van de brug afgerond. Het vrijgeven van de rijrichting Zwolle duurt wat langer. "Daar wordt nog hard gewerkt aan het afbouwen van de verkeersmaatregelen", aldus Rijkswaterstaat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hardenbergerbrug gaat naar verwachting om middernacht weer open, meldt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) op X. De brug waar de snelweg A28 overheen gaat, is sinds maandag dicht vanwege spoedwerkzaamheden. Die zouden tot uiterlijk donderdagavond duren. Maar die werkzaamheden zijn eerder klaar dan verwacht, aldus de minister.
14 uur geleden