Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woning van Rotterdamse ambtenaar vijf keer doelwit van explosies

Woning van Rotterdamse ambtenaar vijf keer doelwit van explosies

ROTTERDAM (ANP) - De woning van een Rotterdamse ambtenaar is de afgelopen maanden vijf keer het doelwit geweest van explosies. Dat schrijft burgemeester Carola Schouten dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. De woning aan de Meidoornstraat in het Oude Noorden is sinds 2 januari op last van de burgemeester gesloten.

De ambtenaar is een medewerker van de directie Veiligheid van de gemeente. Bij het huis waar de ambtenaar woont, vonden dit jaar op 1 en 7 januari ontploffingen plaats. Vorig jaar gebeurde dat op 12 augustus, 12 november en 31 december. In oktober 2022 ging bij een naastgelegen woning een explosief af.

"Vanzelfsprekend kunt u ervan uitgaan dat uiterst zorgvuldig wordt afgewogen wat de risico's zijn van de mogelijke nabijheid van het criminele circuit bij een gemeentelijke medewerker", stelt Schouten in de brief. "Ook kijken we als werkgever wat deze situatie betekent voor de werkzaamheden van deze medewerker en mogelijke risico's of kwetsbaarheden." Waar nodig zijn volgens Schouten "passende maatregelen" genomen. Ook is er aandacht voor de impact van de gebeurtenissen op de medewerker.

In de Meidoornstraat en de buurt eromheen is het toezicht verscherpt, schrijft Schouten verder. Zo is er een mobiele camera-unit geplaatst. Op de parkeerplekken voor de woning zijn betonblokken neergezet, zodat er altijd goed zicht is op het huis. Voor de woning zijn zandzakken gelegd om schade aan buurpanden zoveel mogelijk te voorkomen, mocht er toch weer een explosie plaatsvinden.

Meer uit Binnenland

Journalisten belaagd bij rellen op Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.

2 uur geleden
Politie houdt 24 mensen aan na extreemrechtse betoging Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.

2 uur geleden
Politiebond over rellen Malieveld: geweld moet gevolgen krijgen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".

3 uur geleden
Brand Rotterdam sloeg toch niet over naar kunstinstelling

ROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.

3 uur geleden
Locoburgemeester Den Haag: met dit geweld is grens overschreden

DEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".

3 uur geleden
Brand bij Brutus Art Space onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.

4 uur geleden
Hulpdiensten bezig mensen veilig uit Brutus Art Space te krijgen

ROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.

4 uur geleden