Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woning in Rotterdam beschoten, explosief veiliggesteld

Woning in Rotterdam beschoten, explosief veiliggesteld

ROTTERDAM (ANP) - Een woning aan de Hellevoetstraat in de Rotterdamse wijk Charlois is in de nacht van dinsdag op woensdag rond 03.40 uur meerdere malen beschoten, meldt een politiewoordvoerster. Ook is er een explosief ontdekt aan het pand. Er zijn geen gewonden gevallen.

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief opgeruimd. De bewoners van het pand en mensen die in de nabijheid van het pand wonen werden tijdelijk in een opvanglocatie ondergebracht en konden rond 08.30 uur terug naar hun woning.

Eerder in de nacht was er een schietincident op de Vuurplaat in de wijk Feijenoord. Tijdens het onderzoek naar dat incident heeft een agent een waarschuwingsschot gelost op de Ellewoutsdijkstraat. Daarbij is niemand aangehouden. Wel zijn twee mensen aangehouden op de kruising van de Vuurplaat en Laan Op Zuid. Wat hun rol is wordt nog onderzocht.

Meerdere beschietingen

De afgelopen nachten zijn er meerdere woningen in Rotterdam beschoten. Het was in de nacht van maandag op dinsdag raak aan de Teilingerstraat in de wijk Noord en er was een beschieting en een explosie aan de Hoge Boezem in de wijk Kralingen-Crooswijk. Een pand aan de Voetjesstraat (Charlois) is toen mogelijk ook beschoten. Ook is een woning aan de Acacia in Krimpen aan den IJssel onder vuur genomen. Niemand is gewond geraakt.

In de nacht van zondag op maandag werd een woning aan de Nieuwehaven in het centrum van Rotterdam al onder vuur genomen. Ook was er afgelopen weekeinde een ontploffing bij de voordeur van een woning aan de Zuidhoek in de wijk Charlois. Niemand raakte gewond.

Voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs zegt dat de politie zijn handen vol heeft aan de vele beschietingen in Rotterdam. "De impact is enorm", zegt hij. "Agenten krijgen veel vragen van ongeruste burgers. Je zou er maar wonen." De politie zet volgens Struijs alle zeilen bij. "Het is echt volle bak voor de politie. Deze beschietingen zijn vaak drugsgerelateerd. Het is tegenwoordig een verdienmodel in de onderwereld om door intimidatie en bedreigingen gelijk te krijgen."

Meer uit Binnenland

Slimste mens begint met eerbetoon aan Paulien Cornelisse

HILVERSUM (ANP) - De uitzending van De slimste mens van donderdagavond begint met een kort eerbetoon aan jurylid Paulien Cornelisse. Zij overleed woensdag aan kanker. Presentator Herman van der Zandt zal het woord tot de kijker richten, laat een woordvoerder van KRO-NCRV weten.

10 minuten geleden
Rotterdamse mbo's willen fuseren tot school van 38.000 leerlingen

ROTTERDAM (ANP) - De mbo-scholen Albeda en Zadkine, die samen ongeveer 38.000 leerlingen opleiden, willen fuseren tot een mbo-instelling voor de regio Rotterdam-Rijnmond. Als een van de redenen voor het fusieplan noemen beide scholen de snel veranderende arbeidsmarkt.

19 minuten geleden
Gemeenten delen pride-vlaggen uit voor Paarse Vrijdag

DEN HAAG (ANP) - In meerdere gemeenten kunnen inwoners gratis pride-vlaggen ophalen. Volgende week is Paarse Vrijdag, en enkele dagen later coming-outdag. Met de regenboogvlag kunnen mensen hun stadgenoten steunen, is de gedachte.

2 uur geleden
Vakbond wil betere bescherming DJI-medewerkers na schietpartij

DEN BOSCH (ANP) - Betere bescherming van privégegevens, een duidelijk handelingsperspectief bij dreiging en betere afstemming met politie en werkgever. Dat zijn concrete maatregelen die vakbond Juvox noemt om medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) te beschermen tegen bedreiging en geweld, ook buiten de gevangenismuren.

2 uur geleden
Vereniging Eigen Huis vindt makelaarsregister deel van oplossing

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) noemt het voorstel van minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) voor een verplicht register van makelaars slechts een deel van de oplossing. Met het voorstel wil de woonminister ervoor zorgen dat makelaars zich houden aan wettelijke gedragsnormen.

2 uur geleden
VS nodigen Nederland opnieuw uit voor onderonsje NAVO-kopgroep

BRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw uitgenodigd voor overleg met de VS en een selecte groep koplopers binnen de NAVO. Ze komen later deze maand bijeen in Polen, bevestigen ingewijden.

2 uur geleden
Vier nieuwe sterfgevallen door besmetting met westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Sinds de vorige update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu van 24 september zijn vier mensen overleden na het westnijlvirus te hebben opgelopen. In totaal zijn twaalf nieuwe besmettingen geregistreerd, meldt het RIVM. Alle nieuwe patiënten kregen het virus door een beet van een besmette mug. Het totale aantal gemelde besmettingen in Nederland komt daarmee op 56. In 2026 zijn in totaal negen patiënten met een westnijlvirusinfectie overleden.

2 uur geleden