Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Woning in Rotterdam beschoten, explosief veiliggesteld

Woning in Rotterdam beschoten, explosief veiliggesteld

ROTTERDAM (ANP) - Een woning aan de Hellevoetstraat in de Rotterdamse wijk Charlois is in de nacht van dinsdag op woensdag rond 03.40 uur meerdere malen beschoten, meldt een politiewoordvoerster. Ook is er een explosief ontdekt aan het pand. Er zijn geen gewonden gevallen.

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief opgeruimd. De bewoners van het pand en mensen die in de nabijheid van het pand wonen werden tijdelijk in een opvanglocatie ondergebracht en konden rond 08.30 uur terug naar hun woning.

Eerder in de nacht was er een schietincident op de Vuurplaat in de wijk Feijenoord. Tijdens het onderzoek naar dat incident heeft een agent een waarschuwingsschot gelost op de Ellewoutsdijkstraat. Daarbij is niemand aangehouden. Wel zijn twee mensen aangehouden op de kruising van de Vuurplaat en Laan Op Zuid. Wat hun rol is wordt nog onderzocht.

Meerdere beschietingen

De afgelopen nachten zijn er meerdere woningen in Rotterdam beschoten. Het was in de nacht van maandag op dinsdag raak aan de Teilingerstraat in de wijk Noord en er was een beschieting en een explosie aan de Hoge Boezem in de wijk Kralingen-Crooswijk. Een pand aan de Voetjesstraat (Charlois) is toen mogelijk ook beschoten. Ook is een woning aan de Acacia in Krimpen aan den IJssel onder vuur genomen. Niemand is gewond geraakt.

In de nacht van zondag op maandag werd een woning aan de Nieuwehaven in het centrum van Rotterdam al onder vuur genomen. Ook was er afgelopen weekeinde een ontploffing bij de voordeur van een woning aan de Zuidhoek in de wijk Charlois. Niemand raakte gewond.

Voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs zegt dat de politie zijn handen vol heeft aan de vele beschietingen in Rotterdam. "De impact is enorm", zegt hij. "Agenten krijgen veel vragen van ongeruste burgers. Je zou er maar wonen." De politie zet volgens Struijs alle zeilen bij. "Het is echt volle bak voor de politie. Deze beschietingen zijn vaak drugsgerelateerd. Het is tegenwoordig een verdienmodel in de onderwereld om door intimidatie en bedreigingen gelijk te krijgen."

Meer uit Binnenland

'Boegbeeld' Harrie Jekkers benoemd tot ereburger van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Harrie Jekkers is zondagmiddag benoemd tot ereburger van de gemeente Den Haag. Burgemeester Jan van Zanen overhandigde de cabaretier de Gouden Erepenning, de hoogste gemeentelijke onderscheiding van de stad. De uitreiking vond plaats in de Koninklijke Schouwburg, na afloop van de laatste voorstelling die Jekkers speelde. De komiek kondigde eerder dit jaar definitief aan te stoppen met zijn grote theaterprogramma's.

6 uur geleden
Koninklijke hulde voor Theu Boermans bij slot Soldaat van Oranje

KATWIJK (ANP) - Regisseur Theu Boermans heeft zondagmiddag, voorafgaand aan de allerlaatste voorstelling van de musical Soldaat van Oranje, een koninklijke onderscheiding ontvangen. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw voor zijn "uitzonderlijke en langdurige verdiensten op het gebied van theater, musical, film en cultureel erfgoed".

7 uur geleden
Persoon aangehouden na vechtpartij bij aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - De politie heeft zaterdagavond een persoon aangehouden bij het aanmeldcentrum in Ter Apel na een melding van een vechtpartij. De 29-jarige man werd overgedragen door de beveiliging, laat een woordvoerder weten.

11 uur geleden
Twee gewonden door schietpartij Wassenaar, man opgepakt

WASSENAAR (ANP) - Twee personen zijn in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt door een schietpartij bij een woning aan de Van der Duyn van Maasdamstraat in Wassenaar. De politie heeft een verdachte, een 42-jarige man uit de Zuid-Hollandse plaats, opgepakt.

12 uur geleden
Stroomstoring rond Gouda verholpen, treinverkeer hervat

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Gouda is weer volledig opgestart na een stroomstoring zondagochtend. Dat laat een woordvoerder van ProRail weten. Door de storing reden er volgens de spoorbeheerder geen treinen tussen Gouda en Rotterdam, Den Haag en Alphen aan den Rijn. Van en naar Utrecht reden minder treinen, was te zien in de reisplanner van de NS.

13 uur geleden
Geen treinen rond Gouda door stroomstoring

UTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring ligt het treinverkeer rond Gouda zondagochtend stil, meldt ProRail. Zo rijden er geen treinen tussen de Zuid-Hollandse stad en Den Haag, Utrecht en Rotterdam. De storing komt boven op werkzaamheden op het spoor rond Den Haag, waardoor het treinverkeer dit weekend al gehinderd werd. Tussen Leiden Centraal en Den Haag Mariahoeve is zondagochtend ook sprake van een seinstoring.

13 uur geleden
Nachtopvang Pekela sinds vertrek Rode Kruis niet meer gebruikt

TER APEL (ANP) - De nachtopvang in het Groningse Nieuwe Pekela is niet meer gebruikt sinds het Rode Kruis is gestopt met de hulpverlening bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens het Rode Kruis is in de nacht van vrijdag op zaterdag niemand naar de opvang gebracht en ook zaterdagavond zijn er geen bussen vertrokken, zag een ANP-verslaggever.

14 uur geleden