Woning in Rotterdam beschoten, explosief veiliggesteld
ROTTERDAM (ANP) - Een woning aan de Hellevoetstraat in de Rotterdamse wijk Charlois is in de nacht van dinsdag op woensdag rond 03.40 uur meerdere malen beschoten, meldt een politiewoordvoerster. Ook is er een explosief ontdekt aan het pand. Er zijn geen gewonden gevallen.
De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief opgeruimd. De bewoners van het pand en mensen die in de nabijheid van het pand wonen werden tijdelijk in een opvanglocatie ondergebracht en konden rond 08.30 uur terug naar hun woning.
Eerder in de nacht was er een schietincident op de Vuurplaat in de wijk Feijenoord. Tijdens het onderzoek naar dat incident heeft een agent een waarschuwingsschot gelost op de Ellewoutsdijkstraat. Daarbij is niemand aangehouden. Wel zijn twee mensen aangehouden op de kruising van de Vuurplaat en Laan Op Zuid. Wat hun rol is wordt nog onderzocht.
Meerdere beschietingen
De afgelopen nachten zijn er meerdere woningen in Rotterdam beschoten. Het was in de nacht van maandag op dinsdag raak aan de Teilingerstraat in de wijk Noord en er was een beschieting en een explosie aan de Hoge Boezem in de wijk Kralingen-Crooswijk. Een pand aan de Voetjesstraat (Charlois) is toen mogelijk ook beschoten. Ook is een woning aan de Acacia in Krimpen aan den IJssel onder vuur genomen. Niemand is gewond geraakt.
In de nacht van zondag op maandag werd een woning aan de Nieuwehaven in het centrum van Rotterdam al onder vuur genomen. Ook was er afgelopen weekeinde een ontploffing bij de voordeur van een woning aan de Zuidhoek in de wijk Charlois. Niemand raakte gewond.
Voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB) Jan Struijs zegt dat de politie zijn handen vol heeft aan de vele beschietingen in Rotterdam. "De impact is enorm", zegt hij. "Agenten krijgen veel vragen van ongeruste burgers. Je zou er maar wonen." De politie zet volgens Struijs alle zeilen bij. "Het is echt volle bak voor de politie. Deze beschietingen zijn vaak drugsgerelateerd. Het is tegenwoordig een verdienmodel in de onderwereld om door intimidatie en bedreigingen gelijk te krijgen."
Meer uit Binnenland
GELDROP (ANP) - Bij een horecagelegenheid in het Noord-Brabantse Geldrop is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afgegaan. Dat gebeurde vlak na 01.00 uur aan de Heuvel, meldt de politie.
1 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Bij een protest donderdagavond tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum in de gemeente Neder-Betuwe heeft de politie meer dan tien mensen aangehouden. Een woordvoerder kon nog geen exact getal geven. De raadsleden die sinds het aflopen van hun vergadering over het asielvraagstuk in het gemeentehuis verbleven, kunnen het gebouw weer uit, zegt hij. "De rust is grotendeels teruggekeerd."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De allerlaatste uitzending van Kassa wordt in december gepresenteerd door Felix Meurders. Hij neemt de presentatie over van Amber Kortzorg, die dan met zwangerschapsverlof is. Dat onthulde de presentatrice donderdag in de NPO 1-talkshow Pauw & De Wit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft bijna 60 mensen aangehouden rondom de Israël-manifestatie donderdagavond op de Dam in Amsterdam. Dertien mensen werden aangehouden voor diverse strafbare feiten, waaronder het verstoren van een betoging, openlijke geweldpleging en vanwege de identificatieplicht. Een groep van ongeveer 45 mensen werd aangehouden omdat ze tegen de manifestatie demonstreerden terwijl dat op de Dam niet was toegestaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse betogers die ondanks een verbod donderdagavond op de Dam demonstreerden tegen de Israël-manifestatie die daar plaatsvond, zijn aangehouden door de politie. Een groep van ongeveer dertig demonstranten was bij het Nationale Monument gaan staan. Na 20.30 uur werden zij door politie omsingeld en werd een lege stadsbus het plein opgereden, zag een ANP-verslaggever.
6 uur geledenMALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de Gelderse gemeente Heumen heeft het kabinet opgeroepen om zware criminaliteit aan te pakken. Dat deed hij aan het begin van de eerste gemeenteraadsvergadering sinds het massale geweld in Overasselt, dat onder gemeente Heumen valt. Ook is tijdens de vergadering kort stilgestaan bij de dood van de beveiliger.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nationale Jeugdraad (NJR) is kritisch op de voorgestelde leeftijdsgrens voor sociale media in de nieuwe EU KIDS Act. De Europese Commissie wil een socialmediaverbod voor kinderen tot 13 jaar. Zij mogen wel gebruikmaken van speciaal ontwikkelde, kindvriendelijke videoplatforms via accounts die door hun voogd worden beheerd.
8 uur geleden