Woning Barendrechtse verdachte beklad, politie treft maatregelen
BARENDRECHT (ANP) - De woning van de man uit Barendrecht die wordt verdacht van het misbruiken van negentien meisjes is in de nacht van dinsdag op woensdag beklad. De politie gaat "maatregelen treffen", zegt een woordvoerster. "Er zal extra gesurveilleerd worden" rond de woning.
De woning is met eieren bekogeld en er is graffiti gespoten. De website MediaTV deelt foto's van de bekladdingen. De politie meldt dat het om de woning gaat van "een verdachte in een strafrechtelijk onderzoek". De gemeente bevestigt dat het om het huis van de 45-jarige verdachte in de zedenzaak gaat. Het huis is inmiddels schoongemaakt, aldus de gemeente.
De man wordt verdacht van ontucht met negentien meisjes tussen de 9 en 12 jaar oud. Hij heeft zelf verklaard over het misbruik, zo werd dinsdag bekend. De man zit sinds vorige week vast. Zijn woning is doorzocht en ook op een camping in Hoeven in Brabant waar hij volgens het OM regelmatig was is onderzoek gedaan. Daar heeft de politie een caravan in beslag genomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
10 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
12 uur geleden