Wonderkind Laurent Simons (10) wil in Israël studeren
BRUSSEL (ANP/DPA) - De 10-jarige Laurent Simons uit Amsterdam, die op koers lag om als jongste ooit een bacheloropleiding te voltooien, wil zijn studie vervolgen in Israël. Dat meldt de Israëlische ambassadeur in Brussel, Emmanuel Nahshon, woensdag op Twitter.
In december kwam de Belgisch-Nederlandse Simons in het nieuws vanwege een conflict met de TU Eindhoven, waar hij de bachelor Electrical Engineering volgde. De universiteit vond het tijdschema van de jongen, die op zijn 8e voor het gymnasium slaagde, onrealistisch. Zijn ouders wilden graag dat de jongen zijn bacheloropleiding voltooide voor zijn 10e verjaardag, op 26 december vorig jaar. Omdat de TU Eindhoven hiermee niet akkoord ging, besloten zijn ouders de jongen van de universiteit te halen.
De ambassadeur plaatste bij de tweet een foto van Laurent en hemzelf, waarop ze elkaar de hand schudden voor de Israëlische vlag. "Deze jongen is erg begaafd en het is geweldig om hem als een van onze studenten in Israël te hebben", aldus de ambassadeur. Het is nog niet duidelijk aan welke universiteit de jongen gaat studeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet haalt de bezuinigingen op de uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid en werkloosheid voor dit jaar uit de boeken. Er moet met werkgevers en vakbonden een sociaal akkoord gemaakt worden om die uitkeringen te hervormen. Verder wil het kabinet dat in 2028 de vermogensbelasting wordt geheven als er winst is uitgekeerd, in plaats van dat winst op papier wordt belast. Ook moet de koopkracht worden verbeterd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet het proces van aangifte doen na seksueel geweld verbetert. De oproep daartoe van Bente Becker (VVD) werd ondertekend door D66 en JA21 en kreeg steun van onder andere CDA, PRO, SP en BBB.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP schorten hun stakingen en protestacties tegen bezuinigingen op de sociale zekerheid op. De bonden zeggen "opgetogen" te zijn omdat het kabinet de voorgenomen bezuinigingen zou hebben geschrapt. Ze zijn ook weer bereid om te praten met de regering over de toekomst van het sociaal vangnet. Eerder eisten ze dat het kabinet volledig zou afzien van kostenbesparende ingrepen in bijvoorbeeld de werkloosheidsuitkering en arbeidsongeschiktheidsverzekering.
15 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid PFAS in het bloed van volwassenen in Nederland is sinds 2016/2017 gedaald. Dat blijkt uit nieuw RIVM-onderzoek onder 967 bloeddonors. Bij 71 procent ligt de hoeveelheid nog boven de gezondheidskundige grenswaarde. In de eerdere onderzoeken gold dat voor 99 procent.
15 uur geledenHOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.
16 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.
16 uur geleden