Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Wonderbelegger' Max R. krijgt 26 maanden gevangenisstraf

'Wonderbelegger' Max R. krijgt 26 maanden gevangenisstraf

ZWOLLE (ANP) - 'Wonderbelegger' Max R. moet 26 maanden de gevangenis in, waarvan 10 maanden voorwaardelijk, omdat hij geld belegde zonder daarvoor een vergunning te hebben. Dit heeft de rechtbank in Zwolle maandag bepaald.

R. moest voor de rechter komen omdat hij tussen 2018 en 2023 meer dan 25 miljoen euro van 164 mensen belegde via zijn bedrijf zonder vergunning. Tijdens de behandeling van de zaak twee weken geleden erkende hij geen vergunning te hebben en een deel van het geld van beleggers voor zichzelf te hebben gebruikt. Bijvoorbeeld voor het kopen van een huis van zo'n 7,5 miljoen euro.

De rechtbank heeft hem ook een beroepsverbod opgelegd. Ook heeft R. volgens de rechtbank twee documenten vervalst en gebruikt. Die papieren zou hij hebben gebruikt om mensen te laten geloven dat hij een groot beleggingsvermogen had, maar de rechtbank zegt dat met de beleggingen alleen maar verlies is geleden.

Ponzifraude

Ook toen de beleggingen niet rendabel waren heeft hij beleggers aangetrokken en deed hij alsof de resultaten positief waren, aldus de rechtbank. Die ziet zijn handelen als "een klassiek voorbeeld van ponzifraude". Daarbij wordt beleggers een hoog rendement beloofd, maar bestaat de winst in werkelijkheid uit de inleg van nieuwe deelnemers. Mark Nuvelstijn, medeoprichter en topman van cryptoplatform Bitvavo, is een van de gedupeerden. Hij belegde via R. zo'n 7 miljoen euro.

Tijdens de zitting twee weken geleden heeft R. meerdere keren spijt betuigd tegenover de gedupeerden en zei hij dat het "heel fout" was om geld van beleggers voor zichzelf te gebruiken. Daarbij stelde hij dat hij niet meer wist hoeveel geld hij binnenkreeg en hoeveel hij uitgaf. De rechtbank neemt het hem "zeer kwalijk" dat hij geld van beleggers gebruikte voor zichzelf, maar is er niet van overtuigd dat hij vooraf mensen wilde misleiden en geld wilde "wegsluizen". Ook stelde R. dat hij eerst niet wist dat hij een vergunning voor zijn diensten moest hebben en dat hij daar pas achter kwam toen hij die niet meer kon krijgen.

De uitspraak is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie (OM). Het OM zei tijdens de zitting dat R. "het vertrouwen heeft geschaad" in aanbieders van beleggingsdiensten. "De economische schade bij de tientallen gedupeerden loopt in de miljoenen en R. biedt onvoldoende verhaal", meldde het OM daarbij.

Meer uit Financieel

Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

2 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

2 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

3 uur geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.

3 uur geleden
BMW verkoopt opnieuw recordaantal auto's in de VS

WOODCLIFF LAKE (ANP/DPA) - De Duitse autofabrikant BMW heeft in 2025 voor het derde jaar op rij een recordaantal auto's verkocht in de Verenigde Staten. Dat komt vooral door een grote lokale productiefaciliteit, waarmee het luxemerk nieuwe importheffingen van de regering-Trump wist te omzeilen.

3 uur geleden
Ook veel geschrapte vluchten op Franse luchthavens

PARIJS (ANP) - Ook op Franse luchthavens zorgt sneeuwval voor uitval van vluchten. Een groot deel van de op woensdag geplande vluchten kan niet doorgaan, omdat personeel tijd nodig heeft om start- en landingsbanen sneeuwvrij te maken en ijs van vliegtuigen te halen.

4 uur geleden
KLM waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als medewerkers

AMSTERDAM (ANP) - KLM waarschuwt reizigers voor oplichters die zich voordoen als klantenservicemedewerkers. De oplichters doen alsof ze bezig zijn met de compensatie van gedupeerde passagiers, schrijft de luchtvaartmaatschappij op de website.

4 uur geleden