Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Wonderbelegger' Max R. krijgt 26 maanden gevangenisstraf

'Wonderbelegger' Max R. krijgt 26 maanden gevangenisstraf

ZWOLLE (ANP) - 'Wonderbelegger' Max R. moet 26 maanden de gevangenis in, waarvan 10 maanden voorwaardelijk, omdat hij geld belegde zonder daarvoor een vergunning te hebben. Dit heeft de rechtbank in Zwolle maandag bepaald.

R. moest voor de rechter komen omdat hij tussen 2018 en 2023 meer dan 25 miljoen euro van 164 mensen belegde via zijn bedrijf zonder vergunning. Tijdens de behandeling van de zaak twee weken geleden erkende hij geen vergunning te hebben en een deel van het geld van beleggers voor zichzelf te hebben gebruikt. Bijvoorbeeld voor het kopen van een huis van zo'n 7,5 miljoen euro.

De rechtbank heeft hem ook een beroepsverbod opgelegd. Ook heeft R. volgens de rechtbank twee documenten vervalst en gebruikt. Die papieren zou hij hebben gebruikt om mensen te laten geloven dat hij een groot beleggingsvermogen had, maar de rechtbank zegt dat met de beleggingen alleen maar verlies is geleden.

Ponzifraude

Ook toen de beleggingen niet rendabel waren heeft hij beleggers aangetrokken en deed hij alsof de resultaten positief waren, aldus de rechtbank. Die ziet zijn handelen als "een klassiek voorbeeld van ponzifraude". Daarbij wordt beleggers een hoog rendement beloofd, maar bestaat de winst in werkelijkheid uit de inleg van nieuwe deelnemers. Mark Nuvelstijn, medeoprichter en topman van cryptoplatform Bitvavo, is een van de gedupeerden. Hij belegde via R. zo'n 7 miljoen euro.

Tijdens de zitting twee weken geleden heeft R. meerdere keren spijt betuigd tegenover de gedupeerden en zei hij dat het "heel fout" was om geld van beleggers voor zichzelf te gebruiken. Daarbij stelde hij dat hij niet meer wist hoeveel geld hij binnenkreeg en hoeveel hij uitgaf. De rechtbank neemt het hem "zeer kwalijk" dat hij geld van beleggers gebruikte voor zichzelf, maar is er niet van overtuigd dat hij vooraf mensen wilde misleiden en geld wilde "wegsluizen". Ook stelde R. dat hij eerst niet wist dat hij een vergunning voor zijn diensten moest hebben en dat hij daar pas achter kwam toen hij die niet meer kon krijgen.

De uitspraak is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie (OM). Het OM zei tijdens de zitting dat R. "het vertrouwen heeft geschaad" in aanbieders van beleggingsdiensten. "De economische schade bij de tientallen gedupeerden loopt in de miljoenen en R. biedt onvoldoende verhaal", meldde het OM daarbij.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

4 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

6 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

8 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

10 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

10 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

10 uur geleden